کدخبر : 170010
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۷
فاقددیدگاه
پرینت

افزایش ۱۱.۷ درصدی حجم صادرات در بندر شهید رجایی

بندرعباس - مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: صادرات نفتی و غیرنفتی به خارج از کشور از طریق این بندر، رشد ۱۱.۷ درصدی داشته است.
افزایش ۱۱.۷ درصدی حجم صادرات در بندر شهید رجایی

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، اله مراد عفیفی پور با تشریح آمار عملکرد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، اظهار داشت: در مدت زمان چهارماه نخست سال ۹۸، حجم مجموع عملیات تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیر نفتی به رقم ۲۷ میلیون و ۶۳۷ هزار و ۲۳۳ تن رسید.

وی رقم جابجایی کالاهای غیر نفتی را ۱۹میلیون و ۲۵ هزار و ۶۷۲ تن با رشد ۷.۶ درصدی اعلام کرد و افزود: همچنین، ۸ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۵۶۱ تن فرآورده نفتی با افزایش ۳.۳درصدی در این بندر تخلیه و بارگیری شد.

عفیفی پور با اشاره به افزایش ۱۱.۷ درصدی صادرات غیرنفتی گفت: حجم صادرات این کالاها در بزرگترین بندر تجاری ایران به رقم ۱۳ میلیون و ۴۰۸ هزار و ۷۹۲ تن با رشد ۱۱.۷ درصدی رسید.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی از ترانشیپ یک میلیون و ۲۶۱ هزار و ۶۶۸ تن کالای غیرنفتی از این بندر به بنادر دیگر خبر داد که رشد ۲۷درصدی داشته است.

این مقام مسئول از کابوتاژ ۱۱۸ هزار و ۸۸۸ تن کالای غیرنفتی با افزیش ۱۰۰ درصدی طی چهارماه اخیر سخن به میان آورد و گفت: در مدت زمان یاد شده، یک میلیون و ۱۴۶ هزار و ۷۶۹ تن ترانزیت و همچنین دو میلیون و ۸۰۱ هزار و ۸۰۳ تن از اینگونه کالاها وارد بندر شهید رجایی شد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در بخش دیگری از گزارش عملکرد چهار ماهه منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی افزود: طی این مدت، سه میلیون و ۲۵ هزار و ۷۰۳ تن فرآورده نفتی به خارج از کشور با رشد ۱۱.۵ درصدی صادر شده است.

عفیفی پور اظهار داشت: در این مدت، ۵ میلیون و ۵۶۱ هزار تن با رشد ۶.۳درصدی، کابوتاژ و ۲۴هزار و ۲۱۷ تن فرآورده نفتی، ترانزیت شد که رشد ۵۷ درصدی داشته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از ابتدای امسال تاکنون، یکهزار و ۴۱۶ فروند شناور به بزرگترین بندر تجاری کشور وارد شدند که همسنجی این تعداد از تردد شناورها به بندر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، نشانگر افزایش ۶.۴ درصدی است.

وی اضافه کرد: از مجموع کل شناورهای ورودی به این بندر، یکهزار و ۱۸۰ فروند مربوط به کشتی های دارای تناژ بالای هزار تن(افزایش ۵درصدی) و ۲۳۶ فروند مربوط به شناورهای زیر هزار تن (رشد ۱۳.۵ درصدی) بوده است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما