کدخبر : 169850
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
فاقددیدگاه
پرینت

اجرای طرح هجرت با حضور ۲ هزار دانش آموز در هرمزگان

رئیس سازمان بسیج دانش آموزی هرمزگان گفت: اردوهای جهادی طرح هجرت با حضور 2 هزار دانش‌آموز جهت آماده‌سازی مدارس شهری و روستایی در حال اجرا است.

اجرای طرح هجرت با حضور ۲ هزار دانش آموز در هرمزگان

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، ابراهیم پیله رام صبح امروز طی نشستی با اشاره به جایگاه ویژه خبرنگاران و نقش موثر آنان در جوامع اظهار داشت: این قشر پر تلاش و البته مهجور، در شرایط خاص و ویژه آب و هوایی و جغرافیایی فعالیت دارند.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های بسیج دانش آموزی استان هرمزگان از اجرای ۴ برنامه اصلی خبرداد و افزود: در سال جاری اردو های جهادی طرح هجرت با حضور ۲ هزار دانش آموزی جهت آماده سازی مدارس شهری و روستایی در حال اجرا است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان هرمزگان از اجرای اردوی دانش آموزی در شهرستان قشم با حضور بالغ بر ۵۰۰ دانش آموز خبرداد و گفت: در این اروز آموزش‌های مختلف فرهنگی و مذهبی برگزار خواهد شد.

پیله رام در بخش دیگری از سخنان خود به روزنمایی از المان شهدای دانش آموز با همکاری شهرداری بندرعباس در سطح این شهر بیان داشت: چاپ کتاب شهدای دانش آموز استان هرمزگان یکی از برنامه‌های سال جاری است.

وی گفت: امروز تکریم خبرنگاران تکریم صداقت و زیبایی و تکریم اندیشه والای انسانی است اگر از خبرنگاران تکریم شود یعنی از تمام اقشار تکریم شده است چرا که فعالیت خبرنگارن کار جهادی است.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان هرمزگان با بیان اینکه در استان بالغ بر ۱۵۰ شهید دانش آموز وجود دارد بیان کرد: به صدا درآمدن زنگ مقاومت و دیدار با خانواده شهدا نیز از برنامه‌های دیگر این سازمان به مناسبت سالروز تاسیس بسیج دانش آموزی است.

پیله رام افزود: مربی با هدف آموزش مهارت های زندگی و گوشزد کردن معضلات اجتماعی در قالب طرح شهید بهنام محمدی در استان فعالیت دارند، این مربیان با گذراندن دوره آموزشی در مشهد مقدس برای فعالیت در سال تحصیلی پیش رو آماده خدمت هستند

وی با تقدیر از اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان بیان داشت: کار ما با مار آموزشو پرورش گره خو رده و با همکاری هم برای انجام ماموریت اصلی که اموزش نسل فرداست هم هدف هستیم.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان هرمزگان با اشاره به باندهای سازماندهی برای آسیب زدن به امنیت روانی مدارس و ضربه زدن به دانش آموزان از راه اعتیاد گفت: سازمان بسیج دانش آموزی برای مقابله و برخورد با این افراد با کمک دستگاه‌های متولی برنامه ریزی کرده است.

پیله رام یکی از معضلات موجود در مدارس را ارزان و در دسترس بودن مواد مخدر و روانگردان صنعتی عنوان کرد و بیان داشت: متاسفانه برخی از دانش آموزان پایه هشتم و نهم ما مصرف قرص‌های روان گردان داشته و حتی از آنها گرفته شده است.

وی با تاکید بر اینکه تمام ارگان‌هایی که باید در این زمینه نقش ایفا کنند مسؤول هستند، گفت: به دنبال مقصر نیستم اما باید همه ما ید واحدی را تشکیل داده و با مدیریت بسیج دانش آموزی برای این معضل گام برداریم و اقدامی بازدارنده انجام شود.

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان هرمزگان ادامه داد: این سازمان برای اطلاع رسانی دقیق و آموزش مهارت‌های زندگی به قشر نوجوان و جوانی که در شرایط آسیب‌پذیری قرار دارند با کمک دستگاه‌های متولی اعلام آمادگی دارد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما