کدخبر : 169779
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت
در ۲عملیات جداگانه

۱۹ کامیون نفتکش حامل سوخت قاچاق در میناب توقیف شد

فرمانده انتظامی هرمزگان گفت: ۱۹ دستگاه کامیون تانکردار نفتکش حامل ۵۲۵ هزار لیتر گازوئیل قاچاق در ۲ عملیات جداگانه در شهرستان میناب توقیف شد.

به گزارش جنوب پرس ، سردار عزیزالله ملکی عصر سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: ارزش این محموله های سوختی قاچاق ۳۷ میلیارد ریال برآورد شده و دراین ارتباط  ۱۹ نفر از عوامل قاچاق سوخت دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی میناب معرفی شدند.
وی بیان داشت: این اقدام روز گذشته در راستای مبارزه و مقابله با قاچاق سوخت و فرآورده های نفتی و به منظور مقابله و برخورد جدی با قاچاقچیان و همچنین جلوگیری از خروج و قاچاق سرمایه ملی صورت گرفته است.
موقعیت استراتژیک هرمزگان با ۱۰۳ هزار کیلومتر مربع وسعت و مرز طولانی از جاسک تا پارسیان به طول ۹۰۰ کیلومتر، باعث شده حجم قابل توجهی از کالای قاچاق از طریق مبادی رسمی و غیر رسمی، ساحلی، روستایی و خورها به طور غیرمجاز وارد این استان شود.
پدیده قاچاق برای هرمزگان و کشور تهدید امنیتی و اقتصادی بزرگی است و ضرورت دارد علاوه بر نیروهای نظامی و انتظامی دیگر دستگاه های مرتبط نیز با این پدیده زشت و خلاف شرع که منطبق بر خواست دشمن است، مقابله کنند.

به گزارش ایرنا شهرستان میناب در ۹۰کیلومتری شرق هرمزگان واقع شده است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما