کدخبر : 169727
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸
فاقددیدگاه
پرینت

ارتقای شیراز هدف مجمع خیرین فرهنگ‌سازو شهرساز

مدیرعامل مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز گفت: این مجمع به دنبال ارتقای سومین حرم اهل‌بیت (ع) در تمام شاخصه‌ها است.

ارتقای شیراز هدف مجمع خیرین فرهنگ‌سازو شهرساز

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، سید عبدالرضا دستغیب بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تمام دارایی‌های مادی و معنوی مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز متعلق به خیرین است، اظهار داشت: اصحاب رسانه به‌نوعی عضو مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز هستند چراکه آن‌ها درواقع مسیر جهت‌دهی مجمع را با چرخش قلم خود مشخص می‌کنند.

وی ضمن معرفی اعضای هیات مدیره مجمع گفت: افرادی که در مجمع حضور دارند، همگی بدون هیچ چشمداشت مالی، به دنبال ارتقای سومین حرم اهل‌بیت (ع) در تمام شاخصه‌ها هستند که انتظار می‌رود با هم‌افزایی اصحاب رسانه، این ارتقا سرعت بیشتری به خود بگیرد.

داریوش نوید گویی نایب‌رئیس مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز شیراز نیز در این نشست با اشاره به جایگاه شیراز و فارس در حوزه کتاب، نشر و مطبوعات، اظهار داشت: انتظار ما از اصحاب رسانه این است که به مجمع خیرین توجه بیشتری داشته و اقدامات این مجمع را منعکس کنند.

وی افزود: امروز مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز برخلاف سایر مجامع دیگر، در بیشتر عرصه‌ها همچون سلامت، ورزش، فرهنگ و… تلاش می‌کند و اقدامات شاخصی را نیز ارائه می‌دهد و خود را منحصر به یک عرصه خاص نکرده است.

این فعال فرهنگی درعین‌حال از مظلومیت شهر شیراز گفت و افزود: این شهر با آن سابقه درخشان در عرصه‌های مختلف در میان کلان‌شهرهای کشور، به لحاظ شاخصه‌های توسعه، واقعاً مظلوم واقع‌شده که ما به‌عنوان اعضای مجمع و اصحاب رسانه به‌عنوان افراد دغدغه مند جامعه، باید شیراز را از این مظلومیت خارج کنیم.

نوید گویی در ادامه خواستار عضویت اصحاب رسانه در مجمع خیرین فرهنگ‌ساز و شهرساز شیراز شد که این پیشنهاد، موردپذیرش خبرنگاران حاضر در جلسه واقع شد.

در ادامه عبدالمحمد طاهری عضو هیات مدیره مجمع نیز با بیان اینکه اداره جامعه با خرد ممکن است، افزود: عصاره‌ای از خرد شیراز در مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز جمع شده‌اند که متأسفانه آن‌گونه که باید شناخته نشدند.

وی افزود: این مجمع با بهره‌گیری از مردم در شکل‌های مختلف، اندیشه‌های زیبا را عملیاتی می‌کند و انتظار می‌رود اصحاب رسانه نیز این اقدامات را به جامعه اطلاع‌رسانی کند.

عضو هیات مدیره مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ‌ساز در توصیه به اصحاب رسانه نیز گفت: کسانی که در جایگاه خبرنگاری فعالیت می‌کنند، باید از کپی‌برداری پرهیز و با تکیه‌بر دانش و تفکر خود، تولید محتوا کنند.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: امروز در شهر شیراز، کسانی که نقش‌آفرین بوده و زنده هستند، نقششان مغفول مانده و این دردناک است لذا اصحاب رسانه باید این افراد را به جامعه معرفی کنند.

طاهری درعین‌حال گفت: در دنیای امروز عصاره کار خبرنگاری خلاقیت است و توصیه بنده به این قشر این است که همواره مطالعه را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با بیان اینکه نقش خبرنگار در تولید اندیشه ستودنی است، افزود: به نظر بنده اصحاب رسانه مرکز ثقل حکومت هستند که دولت، مردم و جامعه را به هم وصل می‌کنند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما