کدخبر : 169713
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت

۶ محصول فناورانه در شیراز رونمایی شد

شیراز _ ۶ محصول فناورانه در حوزه پزشکی و درمانی در شیراز رونمایی شد.
۶ محصول فناورانه در شیراز رونمایی شد

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بعد از ظهر سه شنبه در مراسم رونمایی از محصولات جدید گفت: دستگاه لاپاراسکوپی، دستگاه ویدئو لارنگوسکوپ، شکلات تولیدی از هسته خرما، دستگاه شبیه ساز کلونسکوپی، نخ‌های جراحی جذبی و غیر جذبی و تهیه اسانس‌های طبیعی از گیاهان دارویی محصولات فناورانه در حوزه پزشکی و سلامت است که امروز رونمایی شد.

یونس قاسمی با بیان این که این ٦ محصول پیش از رونمایی تجاری سازی شده و به مرحله فروش رسیده اند، افزود: دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مقاله محوری به کارهای عملی تغییر مسیر داده اند و نتیجه آن تاسیس ٢٥ شرکت دانش بنیان در این حوزه و کسب رتبه سه دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت‌های فناورانه کشور است.

معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مراسم رونمایی گفت: ٦ مرکز رشد در دانشگاه فعالیت می‌کنند که از آن‌ها حمایت‌های مالی می‌شود.

قاسمی به آغاز همایش ملی و مدرسه تابستانه مهندسی پزشکی و فناوری‌های نوین نیز اشاره کرد و گفت: در این مدرسه تابستانه ٢٥٠ دانشجو و استاد پزشکی حضور دارند و با نحوه تولید، خرید و فروش و آینده نگری در حوزه فناوری با رویکرد سلامت آشنا می‌شوند.

وی افزود: مدرسه تابستانه ٤ روزه است و در پایان به شرکت کنندگان دوره گواهینامه معتبر اعطا می‌شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما