کدخبر : 169706
سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

کاهش ۳۷ درصدی تیراندازی در اهواز

اهواز ـ فرمانده انتظامی اهواز با بیان اینکه تأمین امنیت پایدار برای مردم هدف و آرمان پلیس است، گفت: در زمینه تیراندازی با مشارکت مردم و اقدامات فرهنگی شاهد کاهش ۳۷ درصدی بودیم.
کاهش ۳۷ درصدی تیراندازی در اهواز

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، سرهنگ محسن دالوند ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار اظهار کرد: همه دشمنان تلاش می کنند که وضعیت کشور ایران را امنیتی نشان بدهند که این موضوع خلاف واقع است و کشور در اوج اقتدار قرار دارد.

وی افزود: جرائم همیشه بوده و هست؛ شاید برخی نقاط بیش از حد و در برخی نقاط نیز در حد استاندارد ولی حداکثر تلاش نیروی انتظامی برای تأمین امنیت پایدار به کار گرفته می شود.

فرمانده انتظامی اهواز با اشاره به اینکه هدف و آرمان پلیس امروز که مردمی است، تأمین امنیت پایدار برای مردم هست، تصریح کرد: نیروی انتظامی امروز یک پلیس اسلامی، مردمی و همچنین ولایت محور است و حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع حرف اول را برای ما می زند.

سرهنگ دالوند با اشاره به اینکه چهره مهربان پلیس به شهروندان و کسانی که به آنها ظلم می شود، تعلق دارد، ادامه داد: افرادی که قصد هنجارشکنی داشته باشند با چهره مقتدر پلیس مواجه می شوند؛ قطعا جدیت مقابل این افراد با شعار “جاذبه در حد اعلا و دافعه در  حد ضرورت” به کار گرفته می شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۴ دستگاه در تأمین نظم و امنیت نقش دارند، بیان کرد: دو دستگاه این حوزه نیروی انتظامی و قوه قضائیه است و با وجودی که برای ۱۲ دستگاه دیگر وظایفی مشخص شده اما مجهور هستند و باید در تأمین نظم و امنیت پای کار بیایند.

فرمانده انتظامی اهواز با اشاره به اینکه در وقوع جرائم مشارکت مردم حرف اول را می زند، اضافه کرد: پیشگری کیفری نوع برخورد قوه قضائیه با مجرمان و پیشگیری انتظامی نیز افزایش گشت های آشکار و پنهان نیروی انتظامی، تحت تعقیب قرار دادن متهمان، کشف اموال سرقت شده و استرداد به صاحبان آن است.

سرهنگ دالوند با اشاره به اینکه انتظار داریم تا شهرداری ها نسبت به تجهیز شهرستان ها به سیستم مانیتورینگ اقدام کند، یادآور شد: پیشگیری وضعی از خود شهروند (تجهیز اماکن به دوربین های مداربسته و رعیت نکات امنیتی ـ انتظامی) شروع و تا ۱۴ ارگان متولی تأمین نظم و امنیت ادامه دارد.

وی با اعلام این خبر که شهرستان اهواز امسال تاکنون در مجموع وقوع جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته چهار درصد کاهش داشته عنوان کرد: طی همین بازه زمانی نیز در جرائم خشن ۱۸ درصد کاهش و در زمینه تیراندازی نیز با مشارکت مردم و اقدامات فرهنگی شاهد کاهش ۳۷ درصدی بودیم.

فرمانده انتظامی اهواز با اشاره به متلاشی شدن چند باند سرقت منازل یادآور شد: امروز پلیس اهواز یکی از جسورترین پلیس های کشور هست و آمار تلفاتی که از مجرمان گرفتیم دلیل مبرهنی بر این ادعا است.

سرهنگ دالوند با اشاره به اینکه برابر با مقررات از سلاح برای مقابله با سارقان استفاده می شود، خبر داد: آخرین مورد نیز سرقت به عنف از دو نفر مؤنث عراقی در حوزه شهرستانی دیگر بود که در دستور کار کلانتری ۲۱ اهواز قرار گرفته و در عرض ۴۸ ساعت هر چهار نفر سارق حین خروج از استان شناسایی و اموال مسروقه به مالباختگان برگشت.

وی خبر داد: در فرماندهی انتظامی شهرستان اهواز ۶۰ فقره طرح پاکسازی و ۱۳ فقره طرح خلع سلاح طی ۱۴۴ روز امسال اجرا شده است.

فرمانده انتظامی اهواز با اشاره به اعمال ماده ۱۶ (در خصوص برخورد با معتادان متجاهر) گفت: امروز اعتیاد به عنوان یک بیماری است و به همین منظور اردوگاهی برای آنها راه اندازی و پس از ترک نیز تسهیلات اشتغالزایی برای بازگشت به زندگی پرداخت می شود؛ در طرح پارکبان و نگهبان های محله ای با شرکت های دارای مجوز به منظور اشتغالزایی بیشتر نیز از ظرفیت این افراد استفاده می کنیم.

سرهنگ دالوند خبر داد: مقدار زیادی اموال مکشوفه سرقتی بلاتکلیف داریم که ظرف ماه های آینده با برگزاری یک نمایشگاه از شهروندان دعوت می کنیم تا با شناسایی اموال به سرقت رفته خود نسبت به پاکسازی این اموال از انبارهای موجود خود اقدام کنیم.

سید ابراهیم رحیم زاده رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی شهرستان اهواز نیز در این جلسه بیان کرد: این روزها ایام خاص حج و ایامی که خبرنگاران الهی آیات الهی را در وصف بهترین بندگان خدا یعنی اهل بیت و ائمه و در رأس همه آنها امام علی (ع) برای بشر آوردند، را داریم.

وی با اشاره به نماد بودن شهید صارمی و برافراشته نگه داشتن شغل والای خبرنگاری در کشور افزود: خبرنگاری یک مأموریت الهی است و خبرنگاران در هر حوزه ای ورود پیدا کنند، از جمله امنیت که به نام نیروی انتظامی است یا اقتصاد و مسائل اجتماعی در راستای حفظ منافع ملی و حمایت از مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان این نشست از خبرنگاران فعال حوزه انتظامی شهرستان اهواز تقدیر شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما