کدخبر : 169689
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۹
فاقددیدگاه
پرینت

نقش رسانه‌ها در جنگ اقتصادی پر رنگ است /تزریق روحیه مقاومت مهم‌ترین وظیفه مطبوعات

استاندار هرمزگان گفت: رسانه‌ها در جنگ اقتصادی با دشمن نقش پر رنگی دارند و باید در این جنگ مسوولان کشور را یاری کنند.

نقش رسانه‌ها در جنگ اقتصادی پر رنگ است /تزریق روحیه مقاومت مهم‌ترین وظیفه مطبوعات

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، فریدون همتی پیش از ظهر امروز در ششمین جشنواره مطبوعاتی خلیج فارس با گرامیداشت روز خبرنگار و تبریک اعیاد قربان و غدیر اظهار داشت: در شرایط جنگ اقتصادی نقش رسانه‌ها اثر گذار است، در دوران دفاع مقدس رسانه‌ها روحیه ایثار و شهادت و وحدت موجود در جبهه را با مردم پشت جبهه پیوند می‌زدند.

وی افزود: این امر موجب ایجاد شور و هیجان مردم در پشت جبهه می‌شد و مردم رزمندگان را در عرصه‌های مختلف و در محورهای مختلف مورد پشتیبانی قرار می‌دادند.

استاندار هرمزگان ادامه داد: رسانه‌ها امروز باید مطالعات تطبیقی شرایط جنگ اقتصادی الان را با جنگ تحمیلی انجام دهند و به نقش اثر گذار خود پی ببرند.

وی اظهار داشت: رسانه‌ها باید وظیفه خود را در جنگ اقتصادی در کنار سایر مسوولان بشناسند و به سمتی حرکت کنند و قلم بزنند که مردم را به استقامت و ایستادگی در ابن جنگ تشویق کنند.

همتی با بیان این مطلب که جنگ اقتصادی بدون همراهی اصحاب رسانه به مشکل بر می‌خورد بیان داشت: جامعه رسانه ای باید با تمام قدرت خود به میدان بیاید و با ترسیم نقشه راه به تببین و تبلیغ مسائل مختلف سیاسی و اقتصادی بپردازد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به سال رونق تولید گفت: رسانه‌ها باید در کنار مسوولان، مهندسان و کارگران و سایر اقشار گیرند و نقش خود را در شکوفایی و رشد اقتصادی ایفا کنند.

همتی افزود: رسانه‌ها می‌بایست از انتشار اخباری که موجب تزریق نا امیدی در جامعه می شود و دشمن از ان بهره‌برداری می‌کند خودداری کنند و مشکلات مورد نظرشان را در مرحله اول به مسوولان مربوطه گزارش کنند.

استاندار استان هرمزگان با اشاره به شناخت مشکلات خبرنگاران گفت: خبرنگاران با مشکلاتی از جمله عدم امنیت شغلی، مشکل بیمه ای و دستمزد مواجه هستند اما با این وجود  به انعکاس رویدادها می‌پردازند و  وظیفه مسوولان تجلیل از تلاش‌های شبانه روزی این قشر زحمت کش است.

وی در پایان با اشاره به برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید استان هرمزگان در سال جاری ابراز داشت : از رسانه های می خواهم فضای استان را به سمت برگزاری این کنگره ملی سوق دهند و با تبلیغ و تبیین افکار عمومی، نخبگان و شخصیت ها را درگیر کنند تا شاهد برگزاری کنگره باشکوهی باشیم.

گفتنی است ششمین جشنواره ملی مطبوعاتی خلیج فارس و آیین تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در بخش های مختلف هم اکنون با حضور مسوولان استانی در تالار شهید آوینی در حال برگزاری است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما