کدخبر : 169683
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

تحریف واقعیت‌ها در آزمون وکالت/حقوق ۵۰ میلیونی می‌گیرند و ادعای اشتغال برای جوانان دارند!

رئیس کانون وکلای دادگستری استان فارس و کهکیلویه و بویراحمد از تحریف واقعیت‌ها در بحث آزمون وکالت پرده برداشت و از عاملان این قضیه به‌شدت انتقاد کرد.

تحریف واقعیت‌ها در آزمون وکالت/حقوق 50 میلیونی می‌گیرند و ادعای اشتغال برای جوانان دارند!

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، از شیراز، هومان پارسا ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برخی سعی دارند با تحریف واقعیت‌ها، آزمون وکالت را لوث کنند تا هرکسی که مدرک حقوق گرفت، وارد حرفه وکالت شود.

وی افزود: یک عده تحت عنوان ۶ هزار فعال اقتصادی در نامه‌ای به رئیس دستگاه قضا، ادعا می‌کنند که می‌خواهند به‌جای وکیل نماینده حقوقی داشته باشند تا از این قبل برای آنان اشتغال ایجاد کنند.

پارسا ادامه داد: ظاهر قضیه یعنی ایجاد اشتغال، زیباست اما آن‌ها نگفتند که اگر این نماینده‌های حقوقی تبانی کردند یا مشکلی به وجود آوردند، چه تضمینی برای بازخواست آن‌ها وجود دارد.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: واقعیت این است که افراد مذکور در آزمون وکالت قبول نشده‌اند بنابراین قصد دارند از طریق این نماینده‌های حقوقی به مقصود خود برسند هرچند که شعارهای زیبا و عوام‌پسند نیز می‌دهند.

وی یادآور شد: این افراد قطعاً در کار وکالت اختلال ایجاد کرده زیرا غیراصولی و غیرحرفه‌ای وارد این عرصه می‌شوند.

پارسا از مخالف حجت‌الاسلام رئیسی رئیس دستگاه قضا با حذف آزمون وکالت خبر داد و افزود: رئیس قوه قضائیه نیز معتقد است نباید آزمون وکالت به‌عنوان ملاک و معیار سطح مهارت، حذف شود چراکه درنهایت برای دادگستری نیز مشکل ایجاد خواهد کرد.

وی یادآور شد: امروز آموزشگاه‌های گوناگون، دانش‌آموخته حقوق بدون تخصص و مهارت لازم باکم ترین کیفیت بیرون می‌دهند و درعین‌حال افرادی که ذکر آن‌ها رفت معتقدند که باید بدون آزمون وکالت، این افراد وارد این حرفه شوند.

پارسا خاطرنشان کرد: پرسش بنده از آقایان این است که چگونه می‌توان پروانه وکالت را که با جان و مال مردم سروکار دارد، به دست دانش‌آموخته‌ای داد که بدون آزمون و محک وارد این حرفه شده است؟ و پرسش بعد اینکه اگر کانون وکلا بگوید نمی‌توان بر کار این افراد نظارت کرد، آیا باید به انحصارگرایی متهم شود؟

رئیس کانون وکلای دادگستری فارس و کهکیلویه و بویراحمد در ادامه انتقاد خود از افراد مذکور گفت: این افراد جدیداً کمپین تشکیل داده و ادعای جوان‌گرایی می‌کنند درحالی‌که سن خودشان کمتر از ۷۰ سال نیست!

وی همچنین گفت: آن‌ها ادعای ایجاد اشتغال برای جوانان می‌کنند درحالی‌که خودشان حقوق ۵۰ میلیونی می‌گیرند!

پارسا در ادامه وضعیت قوه قضائیه را از زمان روی کارآمدن حجت‌الاسلام رئیسی روبه‌پیشرفت و تحول دانست و اظهار داشت: کانون وکلای دادگستری فارس و کهکیلویه و بویراحمد برای رفع چالش‌های موجود به امضای تفاهم‌نامه با سازمان‌ها روی آورده است.

این وکیل دادگستری با تبریک هفته خبرنگار، خواستار هم‌افزایی کانون وکلا با اصحاب رسانه شد و گفت: جامعه وکلای دادگستری و اصحاب رسانه به دلیل ماهیت مدنی و مستقلی که دارند می‌توانند در کنار یکدیگر، کارهای بزرگی را رقم بزنند.

پارسا افزود: کانون وکلای دادگستری یک‌نهاد مستقل و خودگردان است که به‌وسیله اعضا و حق وکالت آن‌ها اداره می‌شود لذا جز به خودش به هیچ نهادی وابسته نیست.

وی اضافه کرد: کانون وکلای دادگستری باآنکه خدماتی را به جامعه عرضه می‌کند به دلیل نداشتن رسانه، مردم از آن بی‌خبرند که انتظار می‌رود اصحاب رسانه این خدمات را برای مردم بازگو کنند.

رئیس کانون وکلای دادگستری فارس و کهکیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: خدمات وکیل تسخیری برای کسانی که توانایی پرداخت حق‌الوکاله ندارند و… از سوی کانون به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

پارسا همچنین گفت: کانون وکلا برای نخستین بار در کشور مرکز تنظیم اسناد مالی را ایجاد کرده و در خدمت مردم است که این کار قطعاً موجب خلوت شدن راهروهای دادگستری شده است چراکه در تنظیم اسناد، موارد حقوقی و قانونی رعایت می‌شود.

وی افزود: در کانون مراکز داوری با حضور نیروهای باتجربه شکل‌گرفته که با هزینه‌های بسیار مناسب به مردم خدمت می‌دهند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما