کدخبر : 169676
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

نمایندگی میراث فرهنگی «تنگستان» تعیین تکلیف شود

رئیس شورای اسلامی شهرستان تنگستان نسبت به بلاتکلیفی وضعیت نمایندگی میراث فرهنگی در شهرستان و مدیریت آن انتقاد کرد.

نمایندگی میراث فرهنگی  «تنگستان» تعیین تکلیف شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان تنگستان، امین‌ ماندگار پیش از ظهر امروز در نشست با فعالان رسانه  شهرستان تنگستان در اقامتگاه بوم گردی پیسو در بندر رستمی به ماهیت و کارکرد شوراهای اسلامی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: شورای اسلامی شهرستان به عنوان یک شورای فرادستی، کارکردی مانند شوراهای اسلامی شهرها، اما در محدوده شهرستانی دارند و به نوعی ناظر بر عملکرد و نیز اختلافات شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز هستند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تنگستان افزود: انتظار ما از مسؤولان دستگاه‌های اجرایی استان و شهرستان این است که در خصوص مطالبه‌گری و اظهارنظرهای اعضای شوراهای اسلامی روستا ، شهر و شهرستان جبهه‌گیری نکنند و آن را به عنوان یک تسویه‌حساب شخصی تلقی ننمایند، چرا که اعضای شوراها نماینده و زبان گویای مردم هستند.

 وی با تأکید بر اینکه اعضای شوراها نیز نمایندگی مردم را مستمسک و بهانه‌ای برای دستیابی به اهداف و منافع شخصی خود قرار ندهند، عنوان کرد: شوراها بدون ادله و مدرک ، مسؤول و یا نهادی را مورد تهمت و افترا قرار ندهند.

ماندگار به عمده‌ترین طرح‌ها و پروژه‌های در دست اجرا در سطح شهرستان اشاره  و بیان کرد:  سد خاییز، آب شیرین کن روستاهای بخش دلوار، بزرگراه اهرم به برازجان، اتوبان بوشهر – دلوار به دیر، نوسازی مدارس تخریبی، نوسازی شبکه‌های آبرسانی و توسعه مبلمان شهری  از جمله مهم‌ترین این پروژه‌هاست.

رئیس شورای اسلامی شهرستان تنگستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت فوق‌العاده شهرستان در حوزه گردشگری عنوان کرد: امروز گردشگری به عنوان یک ظرفیت بلامنازع در اشتغال‌زایی و درآمدزایی، به شمار می‌آید که شهرستان تنگستان از این ظرفیت و موهبت خدادادی برخوردار است و لازم است همگان بویژه اصحاب رسانه در این زمینه گام اساسی بردارند.

وی تعلل و بی‌توجهی مسؤولان و حتی اقشار مختلف جامعه را سبب هدر رفت و تباه شدن ظرفیت بی‌بدیل گردشگری دانست و نسبت به بلاتکلیفی وضعیت نمایندگی میراث فرهنگی در شهرستان و مدیریت آن نیز انتقاد و ابراز امیدواری کرد که این مسئله با درایت فرماندار شهرستان منتج به نتیجه شود.

ماندگار نقش رسانه‌ها در توسعه شهرستان به ویژه پتانسیل گردشگری و معرفی جاذبه‌ها و اماکن سیاحتی و تاریخی را بسیار مهم ارزیابی کرد و خواستار تشکیل کمیته مشورتی پیشبرد و توسعه ظرفیت‌های گردشگری شهرستان تنگستان توسط شورای رسانه این شهرستان شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما