کدخبر : 169656
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت

روحانیون میانگین ۷۵ دقیقه مطالعه دارند

شیراز- امام جمعه موقت شیراز، گفت: خوشبختانه میزان مطالعه کتاب در کشور افزایش یافته و آمارها نشان می دهد کتابخوانی روحانیون رشد ۷۵ دقیقه ای داشته است.
روحانیون میانگین ۷۵ دقیقه مطالعه دارند

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، حجت الاسلام محمدحسن مرادی در آیین پایانی و معرفی برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی که پیش از ظهر یکشنبه در مرکز اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد، افزود: در استان ۹۶ بقعه متبرکه داریم که در پی ۱۲ هزار و ۶۷۲  امامزاده وارد ایران شدند که بیشترین آن متعلق به فارس است.

وی با اشاره به اهمیت کتاب و مطالعه، گفت: کتابخوانی حیاتی و مهم و مقدس از سوی اسلام است؛ کتاب میوه ای است که علما از بوستان علم می چینند.

به گفته امام جمعه موقت شیراز، کتابخوانی حتی در فضای مجازی و دیجیتال اثراتی دارد که موجب می شود آگاهی های اجتماعی و شکوفایی استعدادها رشد کند در حالیکه با خواندن کتالب از استرس رها می شویم.

حجت الاسلام مرادی افزود: کتاب همواره می تواند همراه انسان ها باشد، زیرا موبایل ممکن است شارژ نداشته باشد یا آنتن ندهد درحالیکه موبایل گاهی خبرهای بد هم می دهد.

وی با این حال عنوان کرد: در ارتباط با اینترنت میزان کتابخوانی اُفت کرده است با وجودی که ۴۸ میلیون گوشی اندروید در جیب جوانان است.

امام جمعه موقت شیراز در ادامه تصریح کرد: باید از فرصت های فضای مجازی با کتابخوانی به شکل الکترونیکی استفاده کنیم.

وی همچنین اضافه کرد: کتابشناس هم باید باشیم چون بعضی کتابها انسان را گمراه می کنند بدین خاطر کتابهای امیدوارکننده بخوانید  و سبک زندگی و حالات ائمه(ع) را دنبال کنید.

حجت الاسلام مرادی ادامه داد: کتاب های مورد نیاز جوانان و خانواده ها را برای آنان تهیه و تولید کنیم.

وی با این حال اعلام کرد: خوشبختانه میزان مطالعه در کشور به طور میانگین به ۲۰ دقیقه رسیده است و بر اساس مطالعات یونسکو دو برابر شده و این امیدوارکننده است.

به گفته امام جمعه موقت شیراز، میزان مطالعه دانشجویان ۴۰ دقیقه است در حالیکه روحانیون ۷۵ دقیقه میانگین مطالعه دارند.

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، در پایان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به میزبانی شیراز، برگزیدگان در سه گروه سنی کودک، نوجوان و بزرگسال تجلیل شدند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما