کدخبر : 169652
یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

مسئولان دزفول از نقد رسانه ها هراس نداشته باشند

دزفول- امام جمعه دزفول گفت: مسئولان شهرستان از انتقادات منصفانه خبرنگاران هراس نداشته باشند چرا که این امر موجب رشد و بالندگی آنها در راستای پیشرفت جامعه می شود.
مسئولان دزفول از نقد رسانه ها هراس نداشته باشند

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، حجت الاسلام سیدمحمد علی قاضی دزفولی شامگاه شنبه در آئین تجلیل از خبرنگاران دزفول در سالن اداره فرهنگ و ارشاد، اظهار کرد: خبرنگاران نماد فرهنگ هر جامعه هستند؛ بنابراین عرصه خبر یک عرصه مهم است که نمی توان به سادگی از آن عبور کرد.

وی با بیان اینکه خبرنگاران باید نقش خود را در فرهنگ جامعه به خوبی ایفا کنند، افزود: خبرنگار باید همواره در کمین یکسری سوژه ها باشد و یا سوژه هایی که باعث حرکت جامعه به سمت جلو می شوند و روح امید و شادی و نشاط را در جامعه می دمند، خلق کند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: خبرنگار باید فضا را برای زالوصفتان و منفعت طلبان ناامن کند و به دنبال سوژه هایی باشد که بنیان خانواده ها که مورد هجمه دشمن است را مستحکم کند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی همچنین با بیان اینکه سوژه های خبرنگاران باید موجب رونق دینداری در جامعه شود و حریت، آزادی  و حمایت از مستضعفان را در جامعه نهادینه کند، افزود: خبرنگار باید اهل جوانمردی، شجاعت، شفافیت، صراحت و امانت باشد؛ بنابراین اهالی رسانه وظایف سنگینی بر عهده دارند.

وی با اشاره به نقش خبرنگاران در پیشرفت جامعه، عنوان کرد: مسئولان نباید از خبرنگار فرار کنند چرا که رسانه و مطبوعات با قلم خود که به دنبال بیان کاستی ها و دغدغه های مردم است کمک حال و یاریگر مسئولان در پیشبرد امور خواهند بود. مدیران نباید از نقد منصفانه هراس داشته باشند چرا که این امر موجب رشد و بالندگی آنها در پیشبرد امور در راستای پیشرفت جامعه و شهرستان خواهد شد.

امام جمعه دزفول همچنین با تاکید بر اینکه مسئولان دزفول باید به روز باشند و اخبار شهرستان را به خوبی دنبال کنند، گفت: متاسفانه برخی مسئولان در دزفول علاوه بر عدم ارتباط کافی و مناسب با خبرنگاران، از اخبار رخ داده در شهرستان آگاه نیستند و یا اینکه دیر با خبر می شوند در حالی که باید با دقت و پویایی رسانه ها، اخبار و اتفاقات جامعه و شهرستان را دنبال کنند.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با تاکید بر لزوم دعوت از خبرنگاران در تمام جلسات شهرستان و محرم دانستن آنها، افزود: خبرنگار باید در مقابل مدیران و افراد زورگو ایستادگی و افشاگری کند، بنابراین خبرنگاران از نظر جانی و در برخی موارد از نظر آبرو نیز در معرض خطر هستند که این امر نشان از سختی این عرصه است.

وی در پایان از زحمات و تلاش های اصحاب رسانه شهرستان که به دنبال بیان انتقادات، پیشنهادات و دغدغه های خود و مردم هستند تقدیر کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول نیز در این آیین اظهار کرد: ۱۷ مرداد بهانه ای برای یادآوری تلاش های صادقانه اصحاب رسانه در طول سال است.

نادر سعادتی فرد با بیان اینکه خبرنگاران خدمت رسانانی هستند که در قامت عشق به مردم و جامعه در تمام صحنه های روشن گری گام برمی دارند، افزود: اصحاب رسانه به دنبال این هستند تا وظیفه خود که همان آگاه سازی جامعه در تمام زمینه ها است را به منصه ظهور برسانند.

وی از زحمات و تلاش های اصحاب رسانه شهرستان قدردانی کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر دزفول نیز در این آئین طی سخنانی اظهار کرد: تمام موفقیت های مدیران دزفول در ادوار گذشته این بوده که اصحاب رسانه در خصوص مشکلات و دغدغه ها قلم زدند و آنها را در پیشبرد امور کمک کردند.

سید مصطفی عظیمی فر افزود: لازم است از خبرنگارانی که در راستای اعتلای شهرستان قلم می زنند و با بیان انتقادات منصفانه در خصوص کمی ها و کاستی ها همیار مسئولان هستند تقدیر کرد و انتقاد خود را از برخی که در قالب رسانه و در ظاهر یک خبرنگار به دنبال ایجاد اختلاف بین مسئولان و ایجاد حاشیه در جامعه و بین مردم هستند اعلام کنم.

وی در پایان  از خبرنگارانی که با اخبار و گزارش های خود در راستای پیشرفت شهرستان گام بر می دارند تقدیر کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما