کدخبر : 169594
شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

خدمات شهری گناوه بلاتکلیف است/ لزوم رسیدگی به مطالبات کارگران

گناوه - مدتی است که وضعیت پیمانکار خدمات شهری شهردار گناوه بلاتکلیف است که به گفته شهردار این شهر، به زودی شاهد تعیین تکلیف آن خواهیم بود.
خدمات شهری گناوه بلاتکلیف است/ لزوم رسیدگی به مطالبات کارگران

خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ،  گروه استان‌ها: گناوه در شمال استان بوشهر به خاطر داشتن ظرفیت‌های متعدد و متنوع به عنوان یکی از نقاط دیدنی و گردشگرپذیر استان بوشهر و جنوب کشور محسوب می‌شود.

برخورداری از بازارهای متنوع با قیمت مناسب، ساحلی زیبا و دیدنی و همچنین ظرفیت‌های مناسب در حوزه گردشگری خصوصا گردشگری دریایی، همواره میزبان خیل عظیم گردشگران است.

علاوه بر حضور گردشگران، گناوه از شهرهای بزرگ استان بوشهر است و نیاز است که در حوزه شهری نگاهی ویژه به این شهر صورت گیرد و خدمات مورد نیاز شهروندان در زمان مناسب ارائه شود.

شهرداری نقش مهمی در خدمات دهی به مردم شهر دارد و بخش خدمات شهری بیشترین ارتباط را مردم داشته و خدمات این بخش به صورت مستمر مورد نیاز مردم است.

مدتی است که وضعیت پیمانکار خدمات شهری شهردار گناوه اکنون بلاتکلیف است و تعدادی از کارگران و فعالان حوزه خدمات شهری گناوه با مشکلاتی روبرو هستند و نیاز است که نسبت به تعیین تکلیف پیمانکار این بخش اقدام شود.

بلاتکلیفی خدمات شهری به ضرر کارگران

مسئول خدمات شهری شهرداری گناوه در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: کارگران خدمات شهری با همه مشکلاتی که دارند بخاطر  شهر با تمام وجود فعالیت و خدمت رسانی به مردم را انجام می دهند.

مجتبی خرم آبادی با اشاره به برخی مشکلات ناشی از بلاتکلیفی پیمانکار خدمات شهری در این شهر خاطرنشان کرد: بلاتکلیفی پیمانکار، بیش از همه به ضرر کارگران خدمات شهری است.

وی ادامه داد: تاخیر در پرداخت حقوق و کاهش اضافه‌کاری‌ها، وجود مشکلات در ماشین آلات شهرداری، کمبود نیرو خدماتی در شهرداری، پیگیری بیمه کارگران و همکاری شهروندان در زمینه نظافت شهری از جمله مطالبات کارگران است.

پرداخت حقوق کارگران

سید جواد حسینی حقیقی شهردار گناوه اظهار داشت: خدمات شهری مهمترین بخش شهرداری و کارگران آن عزیزترین نیروهای ما هستند چرا که اگر تمام محلات را زیر پروژه های عمرانی ببریم وقتی شهر نظافت کافی را ندارد به مسئولیتمان عمل نکرده ایم.

وی افزود: با وجود برخی ممنوعیت ها و با مسئولیت خودم، حقوق خردادماه خدمات شهری را پرداخت کرده‌ایم و حقوق تیرماه نیز به حساب کارگران عزیز واریز می شود.

شهردار گناوه بیان کرد: درحال بررسی لیست اضافه کاری ها هستم و کسانی که مستقیما به پاکسازی خیابان ها و کانال ها و جمع آوری زباله ها مشغول هستند بیشتر از سایر نیروهای اداری و خدمات شهری اضافه کار خواهند گرفت.

وی تصریح کرد: از این به بعد تا زمانی که کارگران خدمات شهری حقوق نگرفته اند حقوق پرسنل اداری پرداخت نمی شود.

پیمانکار تعیین تکلیف می شود

حسینی حقیقی ادامه داد: به امورمالی شهرداری  اعلام کرده ام تا زمانی که مطالبات کارگران خدمات شهری پرداخت نشده، از پرداخت مطالبات کارمندان خودداری شود.

شهردار گناوه با بیان کرد: وضعیت پیمانکار خدمات شهری تا دو هفته دیگر تعیین تکلیف می شود و ظرف یک ماه آینده تغییرات چشمگیری در وضعیت ماشین آلات خدمات شهری بوجود می آید.

وی گفت: طی قراردادی ۷۰۰ میلیون تومانی با تعمیرکاران، ۱۲ خودرو درحال تعمیر است و خودروهای جدید نیز به ناوگان خدمات شهری افزوده می شوند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از رانندگان نقلیه و خدمات شهری در بخش اداری مشغول به کار شده بودند که طی برنامه ساماندهی و ایجاد انضباط اداری، برخی از آن ها را به مجموعه خدمات برگردانده و این تغییرات را تا زمان ساماندهی کامل مجموعه اداری ادامه می دهیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما