کدخبر : 169553
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶
فاقددیدگاه
پرینت

آخرین وضعیت ۱۷۰ نیروی بازگشت بکار منطقه ویژه از زبان خانم نماینده

نماینده جنوب استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: این نیروها در سازمان‌های تابعه وزارت نفت مشغول بکار می‌شوند و مطالبات آنها تا پایان سال گذشته پرداخت شده است و پیگیر پرداخت حقوق پنج ماهه نخست سال جاری آنها هستیم.

آخرین وضعیت 170 نیروی بازگشت بکار منطقه ویژه از زبان خانم نماینده

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان دیر، سکینه الماسی صبح امروز در نشست با خبرنگاران  در سالن اجتماعات فرمانداری دیر با تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع) و گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی و روز خبرنگار اظهار داشت: مسائل و مشکلات شهرستان دیر عمدتا در حوزه عمران و زیرساخت است و یک روزه و حتی یک ساله شروع نشده است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان ، جم و عسلویه با بیان اینکه من صدای مردم هستم، افزود:  اولین تخصیص اعتباری که برای شهرستان دیر گرفتم  مربوط به جاده ساحلی بود که بخاطر شروع نشدن این پروژه از سمت دیر آن را متوقف کردیم.

جاده ساحلی و خانواده‌هایی که داغ‌دار می‌شوند

وی با تأکید بر اینکه باند دوم جاده ساحلی باید در کنار جاده فعلی احداث شود تا توسعه، عمران و آبادانی در شهرها و روستاهای ساحلی محقق شود، ادامه داد: من از بابت حادثه تصادف روز گذشته که منجر به کشته شدن پنج نفر در این مسیر شد به مردم شهرستان دیر تسلیت عرض می‌کنم و مسؤولین باید پاسخ بدهند تا کی باید شاهد داغ‌دار شدن خانواده‌ها باشیم.

الماسی با بیان اینکه اعتبار خوبی برای پروژه جاده ساحلی دیر مصوب شده است، بیان کرد: اتوبان ساحلی تا دلوار احداث شده است و از سمت دیر هم ده کیلومتر با کمک شرکت‌های منطقه در حال ساخت است و بقیه این مسیر هم باید زودتر  شروع شود تا بیش از این شاهد درد و رنج مردم باشیم.

وی با اعلام اینکه برخی پروژه‌ها در شهرستان دیر تکراری شده و اجرایی نشدن آنها توجیه‌ناپذیر است، افزود: اسکله خورخان به مرحله بتن‌ریزی رسیده که اگر رها شود هرچه هزینه کرده‌ایم از بین می‌رود.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه با اشاره به اینکه کارهای حوزه عمرانی در قالب بسته ۶۰۰ میلیارد تومانی وزارت نفت  در قالب ۳۱۳ پروژه ردیف ملی به خوبی پیش می‌رود، بیان کرد: الان ۴۹۲ میلیارد تومان از این اعتبار تخصیص یافته و پروژه‌ها در حال اجراست و در بحث بسته فرهنگی پیشنهادی به وزارت نفت نیز منتظر پیشنهادات دستگاه‌های مربوطه استان هستیم.

وی با بیان اینکه سال به سال بحران بی‌آبی و خشکسالی بیشتر می‌شود، خاطرنشان کرد: شهرستان عسلویه و جم در حوزه جنوبی از لحاظ بحث آب بیشترین درصد مشکلات را دارند و در عسلویه ما شاهدیم هنوز با تانکر تمام خط ساحلی روستاها را آبرسانی می‌کنند.

الماسی  از اخذ مجوز آب‌شیرین کن عسلویه خبرداد و اظهار کرد: طبق برنامه پنج ساله ششم توسعه  باید ۳۰ درصد از آب‌های تمام نوار ساحلی کشور از طریق آب‌شیرین کن‌ها تأمین شود و در حوزه جنوب با توجه به شرایط گرما مصرف آب بیشتر است .

پیگیری مجوز آبشیرین کن برای «دیر»

وی گفت: برای گرفتن مجوز آب‌شیرین کن برای دیر مکاتبه و پیگیری می‌کنیم اما قولی نمی‌دهیم.

وی درباره مشکلات خبرنگاران ادامه داد:  می‌توان از ظرفیت خبرنگاران در راستای کمک به شهرداری‌ها و شرکت‌ها به عنوان روابط عمومی استفاده کرد .

در جانمایی پارس شمالی نمی‌گذارم حق شهرستان دیر ضایع شود

نماینده جنوب استان بوشهر درباره  آخرین وضعیت پارس شمالی گفت: هیچ تصمیمی برای اجرایی شدن پارس شمالی تا این لحظه گرفته نشده است  و در صورتی که شرکتی برای راه اندازی این پروژه ورود کند قطعا ما در بحث جانمایی آن نمی‌گذاریم حق و حقوقی از مردم شهرستان دیر ضایع شود.

بدهی بیمارستان دیر حل شده است

وی درباره مشکلات بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان دیر خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های بیمارستان دیر بسیار عالی است و اگر بیمارستان دیر افتتاح نمی‌شد ما نمی‌توانستیم نواقص آن  را  پیگیری کنیم.

الماسی  با اعلام اینکه تصمیم بر تخصصی شدن این بیمارستان است، تصریح کرد:  مسئله بدهی ۶ میلیاردی پیمانکار بیمارستان دیر حل شده است و به زودی ابلاغ می‌شود .

وی از سفر وزیر ورزش  و جوانان در آینده‌ای نزدیک به استان خبر داد، افزود: با توجه به تأکیدات رهبری مبنی بر افزایش جمعیت باید زمینه ازدواج جوانان را فراهم کنیم که  یکی از مشکلاتی که  باید در این راستا پیگیری شود گرانی زمین است.

وی درباره آخرین وضعیت بازگشت به کار  ۱۷۰ نیروی  اخراجی منطقه ویژه، عنوان کرد: سازمان منطقه ویژه ظرفیت پذیرش و جذب این همه نیرو را ندارد و قرار است از طریق سازمان‌های تابعه و پایانه‌های نفتی  مجوزی گرفته شود که تعدادی از این افراد در خود منطقه ویژه بکار گرفته شوند و  تعدادی نیز در خارگ ، شیرینو و شرکت‌های تابعه مشغول به کار شوند.

نماینده شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه با بیان اینکه  دنبال این هستیم که ظرف دو هفته آینده مشکلات این نیروها حل کنیم، یادآور شد: مطالبات نیروهای یاد شده تا پایان سال  گذشته پرداخت شده است ولی عده‌ای از این نیروها از ابتدای سال تاکنون حقوقی دریافت نکرده‌اند که قرار است با مصوباتی که لحاظ می‌شود بقیه حقوق این افراد پرداخت شود.

وی گفت: توسعه در هر جایی که صورت بگیرد با تخریب محیط زیست همراه است و این یک چیز کاملا اجتناب ناپذیر است  و براساس پیگیری‌هایی که ما کرده‌ایم هیچ پروژه‌ای نمی‌تواند کار خود را شروع کند مگر اینکه مجوز داشته باشد و اگر پتروشیمی‌ها در شهرستان دیر احداث شده‌اند مطمئن باشید مجوز محیط زیست دارند.

الماسی یادآور شد: این پتروشیمی‌ها علاوه بر پیوست زیست محیطی  باید  سایر پیوست‌ها که از رهگذر آن مردم منطقه هم منتفع بشوند نیز داشته باشند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما