کدخبر : 169537
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

به نام اصحاب رسانه، فرصتی برای مسئولین/مسئولان دو خط خبر بنویسند!

شیراز- مراسم روز خبرنگار به نام خبرنگاران و به کام مسئولین سپری شد.
به نام اصحاب رسانه، فرصتی برای مسئولین/مسئولان دو خط خبر بنویسند!

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، مراسم روز خبرنگار با حضور مسئولان فرهنگی، نمایندگان مجلس و شهردار شیراز ظهر پنجشنبه برگزار شد.

در این مراسم گرچه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، گفت: «امروز ۱۷ مردادماه روز خبرنگار متعلق به اصحاب رسانه است» اما بیشتر به سخنرانی مسئولان سپری شد.

صابر سهرابی، با بیان اینکه برای توسعه یافتگی کشور و جامعه رسانه می تواند گسترش دهد، اضافه کرد: تعهدی که قانون مطبوعات گذاشته باعث شده اصحاب رسانه در هوشیارسازی مردم گام بردارند.

وی، ادامه داد: اگر خبرنگاران متعهد و آگاه به مسایل جامعه و مسایل دینی باشند و در پایبندی به اخلاق متعهد شوند، جامعه هم متعهد به اخلاق می شود.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس اعلام کرد: خبرنگاران واقع نگار باشند و اخبار را به این شکل به سمع و نظر مردم برسانند.

سهرابی افزود: جایگاه و شان بخشیدن به اطلاع رسانی تعهد ما در حمایت از اصحاب رسانه است.

چهره پاکیزه ای از فضای مجازی شیراز نشان دهید

شهردار شیراز هم در این مراسم خطاب به خبرنگاران، گفت: چهره پاکیزه ای از فضای مجازی شیراز نشان دهید.

حیدر اسکندرپور پرده دری در فضای مجازی را نادرست دانست و خواستار نظارت بر فضای مجازی در هتک حرمت اشخاص شد.

دبیر انجمن صنفی خبرنگاران و عکاسان خبری فارس در ادامه این مراسم با تبریک روز خبرنگار به یک تذکر اکتفا کرد و گفت: بنا نبود که در این مراسم فقط مسئولان به سخنرانی بپردازند.

محمود شبان سروستانی با اعلام اینکه انجمن سومین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد از عضویت ۷۰ عضو خبرنگار و عکاس در این نهاد صنفی خبر داد و افزود: انجمن به دنبال مچ گیری کسی نیست و هیچ فردی را محکوم نمی کند.

خبرنگار نیاز به کمک مالی ندارد و توانمند است

وی از حمایت های اداره کل ورزش و جوانان و شهرداری و شورای شهر شیراز و اداره کل کار و امور اجتماعی سپاسگزاری کرد و در عین حال تاکید کرد: خبرنگار نیاز به کمک مالی ندارد و توانمند است و به نوعی در تشکلها و هر کجا از خبرنگار می خواهند صحبت کنند نام خبرنگار را به عنوان نیازمند نبرند.

این در حالی بود که در مراسم یاد شده فقط یکی از عکاسان خبری استان که جانباز جنگ تحمیلی است دقایقی صحبت کرد و بقیه برنامه به سخنرانی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای شهر شیراز اختصاص یافت در حالیکه به گفته مجری برنامه قرار بر این بود در این روز که به خبرنگاران اختصاص داشت، مسئولان به جای آنان به پوشش خبری این آیین بپردازند، اما فقط در حد یک پیشنهاد باقی ماند!

همچنین آیین امضای فراخوان سومین جشنواره مطبوعات فارس بدون دعوت از نماینده انجمن صنفی و خانه مطبوعات استان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه از فراخوان سومین دوره جشنواره مطبوعات استان فارس رونمایی شد و صبح پنجشنبه به مناسبت هفته خبرنگار؛ دفتر نمایندگی خبرگزاری کار ایران با حضور احمدی، مدیر استانهای خبرگزاری ایلنا و معاون استانداری فارس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افتتاح شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما