کدخبر : 169533
جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

تمدن نوین اسلامی را با کمک جوانان پایه‌گذاری می‌کنیم

اهواز – نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: با استفاده از راهبردهای گام دوم انقلاب، با کمک جوانان باید در تمدن نوین اسلامی را پایه‌گذاری کنیم.
تمدن نوین اسلامی را با کمک جوانان پایه‌گذاری می‌کنیم

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، آیت‌الله عباس کعبی در اولین نشست تخصصی تبیین گام دوم انقلاب اسلامی با محوریت جوان و تمدن سازی که سوی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد، ضمن اشاره به دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته، تربیت نسل جوان و عالم و به‌کارگیری این نسل را در سطوح مدیریتی بسیار حائز اهمیت دانست و عیب بزرگ برخی از دستگاه و تشکلات را فرصت سوزی و عدم بهره‌وری مناسب از فضای موجود عنوان کرد.

وی همچنین به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در برخورد جدی با مفاسد اشاره و تأکید کرد: شرط عملیاتی کردن بیانیه گام دوم انقلاب، این است که ابتدا، ابعاد مختلف این بیانیه به‌صورت تخصصی بررسی و سپس با کمک نسل جوان و نواندیش، طرح بزرگ تمدن نوین اسلامی را پایه‌ریزی کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تشکر از سازمان تبلیغات اسلامی و هم‌افزایی مجموعه‌های فرهنگی همچون سپاه، حوزه‌های علمیه و سایر نهادهای دینی در برگزاری این برنامه‌ها، خواستار توجه جدی همه‌ مدیران دستگاه‌های دولتی و اقشار مختلف مردم به فرازهای روشن بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شد.

آیت‌الله کعبی ضمن اشاره به هفت محور اساسی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، این محورها را شامل شعارهای جهانی انقلاب دینی، فاصله نگرفتن از ارزش‌ها و حساسیت مثبت نشان دادن به نقدها، عدم انفعال و آمادگی برای تصحیح خطاهای موجود، دچار نشدن به رکود و خموشی، پایبندی به اصول، دفاع همه‌جانبه از امنیت خود و دفاع از مظلومان عنوان و به تبیین این محورهای هفت‌گانه پرداخت.

وی همچنین نقش خبرنگاران را در ترویج، تبلیغ و معرفی بیانیه گام دوم به همه اقشار بسیار مهم دانست و برگزاری نشست‌های چهره به چهره با جوانان به‌منظور تبیین ابعاد بیانیه گام دوم تأکید کردند.

در ابتدای این نشست حجت‌الاسلام علی قندعلی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مسجدسلیمان با قرائت بخش‌هایی از بیانیه به اهداف و ضرورت برپایی این همایش اشاره کرد و خواهان مشارکت و هم‌افزایی هر چه بیشتر نسل جوان به‌خصوص طلاب و دانشجویان و اساتید در بازخوانی و عملیاتی کردن این بیانیه روشن و امیدبخش تأکید کرد.

در پایان مراسم از سه نفر از طلاب حوزه علمیه المهدی مسجدسلیمان در کسب نمرات ممتاز مسابقه بیانیه گام دوم تقدیر و از عزت‌الله قاسمی خبرنگار پیشکسوت و فعال مسجدسلیمان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی با اهدای لوح، تجلیل به عمل آمد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما