کدخبر : 169439
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
فاقددیدگاه
پرینت
رئیس دانشگاه یاسوج:

پیوند صنعت و دانشگاه در کهگیلویه و بویراحمد رشد داشته است

رئیس دانشگاه یاسوج گفت: پیوند صنعت و دانشگاه در استان کهگیلویه و بویراحمد رشد داشته است.

به گزارش جنوب پرس ، احمد عریان ظهر سه شنبه در نشست با خبرنگاران، افزود: ارتباط دانشگاه با صنعت در دانشگاه یاسوج رشد مناسبی داشته، اما با توجه به پتانسیل بالای دانشگاه، تا رسیدن به جایگاه واقعی فاصله داریم.

عریان با بیان اینکه ۵۱ قرارداد در سال ۹۷ با بیرون داشته ایم، عنوان داشت: این موضوع نسبت به سال ۹۶ رشد ۵۰ برابری داشته، ولی باید تلاش کنیم که دانشگاه به جایگاه واقعی رسیده و ظرفیت و پتانسیل دانشگاه فراتر از ظرفیت  فعلی است.

عریان گفت: همچنین دانشگاه می تواند بسیاری از آزمایشات بخش صنعت را انجام دهد و با تمام توان آزمایش ما آمادگی رفع مشکلات استان را دارد.

عریان با اشاره به اینکه دانشگاه امروزی باید در خدمت مردم بوده و برای رفع مشکل مردم گام بردارد، اظهار داشت: ارتباط مناسبی با بخش های مختلف برای رفع مشکلات استان و فراتر از آن شکل گرفته است.

وی اجرای طرح های بین المللی را از هدفگذاری های بلند مدت دانست و گفت: با نگاه به رفع مشکلات استان و کشور، ظرفیت سازی توسعه ای با نگاه بلند مدت نیز از اهداف ما خواهد بود.

عریان از جذب ۱۲ دانشجوی خارجی در سال گذشته خبر داد و گفت: جذب تعداد افراد بیشتری برای سال جاری هدفگذاری شد.

‌رئیس دانشگاه یاسوج با تاکید بر نگاه علمی در رشد دانشگاه، گفت: نگاه ما در انتخاب ها خارج از تفکرات قومی، گروهی و جناحی بوده و این موضوع خود عامل موثری در دستیابی به موفقیت ها در سطوح بین المللی بوده است.

وی اظهار کرد: انتخابات ما بر اساس، ایل، گروه، جناح و طایفه نبوده و برنامه محوری، تخصص، تعهد و توانایی در انتخاب مدیران نقش داشته است.

عریان تصریح کرد: چارت تشکیلاتی دانشگاه مربوط به سال ۸۳ بود که با تلاش های انجام گرفته، نمودار سازمانی دانشگاه اصلاح شد.

به گزارش مهر وی با بیان اینکه دانشگاه مدیریت مناسبی در حوزه بودجه ای داشته، از افزایش و رشد بودجه ای در دو سال اخیر خبر داد.

عریان افزود: ورود خیرین به حوزه دانشگاه از دیگر ظرفیت های ایجاد شده در حوزه ارتقای زیرساختی و تجهیزاتی خروجی مناسبی شکل گرفت.

رئیس داشنگاه یاسوج بورسیه سازی تعدادی از دانشجویان را از دیگر اقدامات انجام شده دانست.

عریان با بیان اینکه فضای کلی دانشگاه آرام، علمی و روبه رشد بود، گفت: خوشبختانه اقدامات مناسبی در یطوم مختلف دانشگاه شکل گرفته است.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما