کدخبر : 169413
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

استاندار بوشهر:امید آفرینی رسالت مهم رسانه است

مهمترین کار و رسالت رسانه ها در این شرایط حساس که دشمن برای ایجاد یاس و ناامیدی تلاش و برنامه ریزی می کند امید آفرینی در جامعه است.

به گزارش جنوب پرس ، استاندار بوشهر روز سه شنبه در آستانه هفدهم مرداد روز خبرنگار با حضور درخبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز بوشهر گفت: از نقدهایی که موجب توسعه، بیداری و غفلت نکردن  مدیران  می‌شود استقبال می‌کنیم اما برخی از این نقدها و اطلاعاتی که داده می شود صحیح نیست و موجب ناامیدی می‌شود.

عبدالکریم گراوند افزود: براساس اعلام یکی از رسانه ها تنها ۴۰ درصد اعتبارات اوراق استان جذب شده است این درحالی است که سال مالی ۳۱ تیر و سال مالی عمرانی امسال تا پایان شهریور ادامه دارد با این وجود در روز۳۱ تیر یک ریال در استان بوشهر جذب نشده نبود .

وی یادآورشد:با وجود شرایط سخت اقتصادی کشور اما کارهای بزرگی توسط دولت انجام شده که با کمال تاسف این اقدام ها هنرمندانه به جامعه بیان نشد است.

استاندار بوشهر گفت: به همه خبرنگارانی که گمنامانه مسائل و مشکلات جامعه را با هدف اصلاح امور به مسئولان منتقل می کنند خسته نباشید می گویم.

گراوند اضافه کرد: باتوجه به کارهای انجام شده از سوی دولت که با سختی زیاد صورت خود را سرخ نگه داشته رسانه ها باید به دولت کمک کنند و نگذارند زردی رخسار دولت به جامعه منتقل شود چون این امر موجب ناامیدی می شود.

وی اظهارداشت: آرامش، امنیت و توسعه کشور به دلیل ایثارگری شهداست و سهم حوزه رسانه در رابطه با دفاع مقدس، نظام و انقلاب کمتر از سایر بخشها نیست.

استاندار بوشهر اظهارداشت: با وجود همه موانع، مشکلات و گرفتاری ها اما کارهای بزرگی در این دولت انجام شده اما ما مسوولان نتوانسته ایم با استفاده از ظرفیت رسانه ها این تلاشها و مسائل دستگاه‌های اجرایی را به خوبی منعکس کنیم.

گراوند با اشاره به بحث راه آهن بوشهر- شیراز افزود: به رغم تحریم ها و شرایط سخت کشور با وجود اینکه ورودی این پروژه از سمت شیراز است اما هنوز شروع نشده ولی سخت ترین قطعه از طرف بوشهر شروع شده است.

استاندار بوشهر ادامه داد: کل راه آهن بوشهر – شیراز ۴۳۷ کیلومتر است که بخشی از این پروژه در حوزه استحفاظی بوشهر قرار دارد.

گراوند گفت: قطعه ۱۰ پروژه راه‌آهن بوشهر – شیراز در استان بوشهر انجام می شود و بر اساس اعلام کارشناسان  وزارت راه و شهرسازی این قطعه سخت‌ترین بخش اجرای این پروژه ریلی است چرا که دارای ۲۶ کیلومتر طول، ۲کیلومتر تونل، چهار کیلومتر پل سازی و سه میلیون مترمکعب خاکبرداری باید انجام شود.

وی با اشاره به اجرای پروژه های آبرسانی در استان بوشهر با مشارکت پنج استان به عنوان معین اضافه کرد: سرمایه گذاریهای انجام شده برای اجرای مهمترین و موثرترین پروژه ها دربخش تامین آب استان در یک سال و نیم گذشته از کل سرمایه گذاری های ۴۰ سال گذشته بیشتر است.

گراوند یادآورشد: باتوجه به خشکسالی ها و سیاست دولت در اجرای پروژه های آبیاری نوین سرمایه گذاری دولت در این مدت بی سابقه بوده است.

وی گفت: براساس برنامه پنج ساله میانگین عملکرد استان برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار یکهزار و ۵۳۵ هکتار بود که در سال ۹۶ و ۹۷ قریب به هشت هزارهکتار کار انجام شده است.

گراوند اضافه کرد: کارها و پروژه های موثر زیادی برای پیشرفت و توسعه استان در دولت دهم و یازدهم انجام و یا در دست انجام است که باید با استفاده از ظرفیت رسانه ها این اقدام‌ها اطلاع رسانی شود.

استاندار بوشهر اظهارداشت:  امروز دولتمردان در شرایط جنگ تمام عیار اقتصادی که خیلی‌ها آن  را باور ندارند با وجود همه سختی ها در حال اداره کشورهستند.

گراوند ادامه داد: در جنگ سخت به دلیل وجود توپ و تفنگ خیلی ها شرایط را می پذیرند اما در جنگ اقتصادی خیلی ها این شرایط را قبول ندارند.

وی افزود: با وجود همه سختی ها  اما تاکنون اجازه نداده ایم امید ایجاده شده در جامعه به ناامیدی تبدیل شود و تلاش کرده ایم پروژه های عمرانی در سطح استان راکد و غیرفعال نباشند.

گراوند ارتباط مدیران دستگاه های اجرایی با رسانه ها و استفاده از حضور بانوان و جوانان در انتصاب ها را از شاخص های ارزیابی مدیران در جشنواره شهید رجایی عنوان کرد.

وی ادامه داد: اگر مدیران در همه شاخص ها نمره کامل اما در این ۲ شاخص کیفی یادشده نمره لازم را کسب نکنند سایر امتیازهای کسب شده آنها نیز نادیده گرفته می شود.

استاندار بوشهر گفت: دولت در سخت ترین شرایط و جنگ تمام عیار اقتصادی و با آدم های بی آبرویی که کشور به کشور می گردند و کارشکنی می کنند در حال تلاش است و موفقیت های خوبی نیز کسب کرده است.

وی گفت: در هیچ دولتی بیمارستانی در مدت ۲ سال اجرا نشده اما در دولت تدبیر و امید بیمارستان ۱۰۱ تختخوابی اورژانس بوشهر اجرا و مراحل پایانی خود را طی می کند.

استاندار بوشهر برضرورت تامین سهمیه کاغذ، سرعت بخشی در راه اندازی خانه مطبوعات و تامین اعتبار لازم برای راه اندازی چند رسانه ای ایرنای مرکز بوشهر تاکید کرد.

رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی استان بوشهر نیز گفت:هدف رسانه خدمت به رفاه عمومی از طریق اطلاع رسانی است که در این راستا ایرنا در کنار سایر رسانه های استان در راستای امیدآفرینی ، ایجاد شور و نشاط اجتماعی بدون دامن زدن به مسایل حاشیه ای فرصت خدمتگزاری برای مسوولان را فراهم کرده است.

اکبر اقبال مجرد یادآورشد: فعالان رسانه ای در استان بوشهر با هر گرایش و سلایق سیاسی دغدغه توسعه پایدار استان را دارند اما نقد آنها باید منصفانه و بر مبنای حقیقت باشد تا جوهره اصلی روزنامه نگاری که اصل تایید صحت خبر است بر درستی ایفای مسوولیت رسانه ای آنها صحه بگذارد.

وی افزود: در استان بوشهر افزون بر ایرنا ظرفیت رسانه ای خوبی وجود دارد که  مسوولان نیز باید از این ظرفیت  برای بیان خدمات و انتقال مفاهیم به جامعه استفاده بهینه تری داشته باشند.

اقبال مجرد با قدردانی از استاندار بوشهر که با اهتمام به امور فرهنگی زمینه ساخت و تجهیز سالن کنفرانس خبر ایرنا را فراهم کرده است اظهارداشت: این مهم بیانگر شناخت درست نماینده ارشد دولت از کارکرد رسانه دارد که مابقی مدیران دستگاههای اجرایی نیز باید نسبت به این مهم توجه داشته باشند.

وی رسانه را آیینه جامعه دانست و افزود: صداقت، شفافیت و انصاف در تولید خبر کارکرد حرفه ای یک  رسانه است که این مهم توسط مونا عیدان خبرنگار ایرنای مرکز بوشهر باعث شد تا در نخستین جشنواره تولیدات ایرنا در بخش خبر رتبه نخست را کسب کند.

مدیرخانه مطبوعات استان بوشهرنیز  از توجه مدیریت ارشد استان در خصوص شیوه توزیع آگهی های دولتی که موجب تقویت بنیه اقتصادی مطبوعات استان شده است تقدیر کرد.

مازیار هوشمند افزود: اعتبارات حوزه فرهنگ و هنر بسیار ناچیز است و انتظار می رود مدیریت ارشد استان در خصوص اعتبارات لازم برای این بخش توجه لازم را داشته باشد

وی  یادآورشد: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر انگیزه و برنامه لازم برای تحقق مطالبات فعالان حوزه فرهنگ و رسانه را دارد برهمین اساس تامین اعتبار بستر ساز اجرایی شدن این مهم است.

در این آئین لوح تقدیری به پاس کسب رتبه نخست بخش خبر نخستین جشنواره تولیدات ایرنا به مونا عیدان خبرنگار مرکز بوشهر توسط عبدالکریم گراوند استاندار این استان اهدا شد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما