کدخبر : 169390
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۲
فاقددیدگاه
پرینت

تحقق برنامه‌های توسعه‌ای با تکیه بر پشتیبانی علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها

استاندار هرمزگان گفت: برنامه‌های توسعه‌ای هرمزگان با تکیه بر دانشگاه‌ها محقق خواهد شد، چون تحقق این برنامه‌ها نیازمند حضور دانشگاه‌ها و پشتیبانی علمی و استفاده از ظرفیت رشته‌های دانشگاهی مرتبط است تا منجر به درآمد و اشتغال شود.

تحقق برنامه‌های توسعه‌ای با تکیه بر پشتیبانی علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از بندرعباس، فریدون همتی پیش از ظهر امروز در شانزدهمین نشست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان توسعه دریا محور را محور اصلی توسعه هرمزگان برشمرد و اظهار دشت: با توجه به توانمندی‌های این استان در زمینه پرورش میگو، برای تولید ۱۰۰ هزار تن میگوی پرورشی تا دو سال آینده در هرمزگان برنامه‌ریزی و هدفگذاری شده است.

وی ادامه داد: با فعال سازی این ظرفیت شاهد اشتغالزایی و درآمدزایی گسترده‌ برای هرمزگان خواهیم بود.

استاندار هرمزگان افزود: محور اصلی توسعه استان هرمزگان با استفاده از ظرفیت دریا در حوزه شیلات و گردشگری است که مبتنی بر رعایت الزامات زیست محیطی و برنامه عملیاتی در حال انجام است و روند توسعه در حوزه شیلات با شتاب پیش می رود.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری نیز جذب ۱۰ میلیون گردشگر برای استان هرمزگان هدفگذاری شده است.

همتی گفت: رونق تولید محصولات کشاورزی با توسعه کشت گلخانه ای از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای هرمزگان است.

وی خاطرنشان کرد: برای توسعه پرشتاب هرمزگان به دانشگاه تکیه خواهیم داشت و قطعاً برای اینکه توسعه مطلوبی در این استان داشته باشیم از توانمندی‌های دانشگاه های این استان و دانشگاهیان استفاده خواهیم کرد.

همتی بیان کرد: از دانشگاه ها می خواهیم تا در طرح های توسعه ای هرمزگان مشارکت داشته و پشتیبانی علمی از آن را انجام دهند، تا بتوانیم این طرح‌ها را به شکل مطلوبی به سرانجام برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: از دانشگاه ها انتظار داریم تا با انجام کارهای پژوهشی و تحقیقاتی کمک ویژه ای را برای طرح‌های در نظر گرفته شده برای هرمزگان داشته باشد.

وی اضافه کرد: تقویت ارتباط حوزه صنعت با دانشگاه ها در هرمزگان ضروری است و همچنین دانشگاه های این استان باید راه اندازی و توسعه شرکت‌های دانش بنیان را با جدیت بیشتری پیگیری کنند.

استاندار هرمزگان به اهمیت توسعه شهرستان بشاگرد اشاره کرد و بیان داشت: شهرستان بشاگرد باید از نظر توسعه به سطح سایر شهرستان‌ها برسد و آمادگی داریم برای احداث دانشگاه در این شهرستان، زمین مورد نیاز را در اختیار دانشگاه آزاد اسلامی قرار دهیم.

همتی تصریح کرد: همچنین آمادگی امضای تفاهمنامه همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی را داریم.

استاندار هرمزگان تاکید کرد: برنامه های توسعه ای هرمزگان با تکیه بر دانشگاه ها محقق خواهد شد، چون تحقق این برنامه ها نیازمند حضور دانشگاه ها و پشتیبانی علمی و استفاده از ظرفیت رشته های دانشگاهی مرتبط است تا منجر  به درآمد و اشتغال شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما