کدخبر : 169373
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۳
فاقددیدگاه
پرینت

یادواره شهدای عملیات والفجر ۲ در برازجان برگزار شد

یادواره شهدای عملیات والفجر ۲ با محوریت شهدای شهرستان دشتستان با حضور جمعی از مسؤولین و اقشار مختلف مردم شب گذشته در سالن کانون امام خمینی (ره) برازجان برگزار شد.

یادواره شهدای عملیات  والفجر ۲ در برازجان  برگزار شد

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شهرستان دشتستان ، سردار محمدجعفر اسدی ،  شب گذشته در آیین یادواره شهدای عملیات والفجر دو  با محوریت شهدای شهرستان دشتستان، اظهار داشت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تمام شیاطین عالم به جان این انقلاب افتادند و با هم هم‌فکری کردند تا انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

مسؤول معاونت بازرسی قرارگاه عملیاتی خاتم الانبیاء (ص) افزود: گروهک‌های بسیاری تشکیل و رسانه‌های متعددی در این زمینه فعال شدند تا جلوی برپایی دین الهی را بگیرند که خوشبختانه با عنایت خداوند متعال به اهداف خود دست پیدا نکردند.

وی تصریح کرد: هنوز دو سال از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود که دشمنان جنگ را بر ما تحمیل کردند و آن چه در این باره اهمیت دارد این است که در ابتدای دفاع مقدس، مردم یعنی بسیجیان و پاسداران را به جنگ راه نمی‌دادند و می‌گفتند که جنگ کاری تخصصی است و شما در این زمینه تخصص ندارید.

فرمانده تیپ ۳۳ المهدی (عج) در دوران دفاع مقدس با تشریح عملیات والفجر دو گفت: یک روز ما در مقابل دشمن برای بقای جمهوری اسلامی می‌جنگیدیم اما امروز برای ارتقای آن می‌جنگیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه جوادالائمه علیه‌السلام شهرستان دشتستان با بیان بخشی از آمار و اطلاعات دشتستان در دوران دفاع مقدس بیان کرد : بر اساس آمار اداره ثبت احوال این شهرستان، جمعیت دشتستان در سال ۶۵، ۱۷۵ هزار نفر بوده است که حدود ۴۰ هزار نفر از این تعداد واجد شرایط اعزام به جبهه‌ها بودند و از این تعداد ۱۳ هزار نفر به جبهه اعزام شده بودند.

سرهنگ نعمت‌الله غلام‌پور تصریح کرد: روستای سربست دشتستان به عنوان دهکده ایثار در دوران هشت سال دفاع مقدس این افتخار را دارا می‌باشد که ۸۶ درصد از افراد واجد شرایط آن به جبهه‌ها اعزام شده‌اند.

به گزارش فارس، در پایان این یادواره از خانواده ۲۲ شهید دشتستانی عملیات والفجر دو  با اهدای لوح سپاس، تقدیر شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما