کدخبر : 169369
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰
فاقددیدگاه
پرینت

مردم شیراز نه کولر آبی روشن کنند، نه اسپلیت!

مسوولان آب و برق شیراز با گلایه از مصرف بالای انرژی در این شهرستان از مردم خواستند از کولرهای آبی و گازی در فصل تابستان استفاده نکنند.

مردم شیراز نه کولر آبی روشن کنند، نه اسپلیت!

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، در خبرها آمده بود که مدیرعامل شرکت توزیع برق شیراز در سخنانی انگشت اشاره خود را به سمت استفاده مردم از اسپلیت نشانه گرفته و گفته است: «مصرف برق در این کلان‌شهر از سهمیه اعلام‌شده توسط وزارت نیرو فاصله گرفته است. ۳۰ درصد افزایش برق در تابستان به خاطر استفاده از وسایل سرمایشی است و اگر وضع به همین صورت ادامه داشته باشد اعمال محدودیت و خاموشی‌ قطعی است‌».

تهدید مردم به قطع برق یا جیره‌بندی آب، در حالی است که مسئولان دولتی وظیفه داشتند قبل از آغاز تابستان تمام پیش‌بینی‌های لازم را کرده و اقدامات لازم جهت افزایش تولید برق و آب را انجام دهند تا در چله تابستان مجبور نشوند برای کنترل مصرف، از ادبیات تهدیدآمیز استفاده کنند.

پیش از این نیز مدیرعامل آبفای شیراز انگشت اشاره خود را به سمت کولرهای آبی نشانه و گفته بود: «وارد شدن کولرهای آبی به مدار، مصرف آب را به‌شدت افزایش داده؛ بنابراین طبیعی است برخی از مناطق با افت فشار و یا قطعی آب مواجه شوند. چنانچه شهروندان توصیه‌های مصرف بهینه آب را رعایت نکنند، امکان جیره‌بندی آب وجود دارد».

راستی حالا که رئیس اداره برق استفاده از «اسپیلت» و رئیس اداره آب استفاده از «کولر آبی» را عامل گرفتاری این روزها می‌دانند، مردم باید از «بادبزن» استفاده کنند؟!خوب است مسئولان فارس راهکارشان در اوج گرمای تابستان را به مردم ارائه دهند!

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما