کدخبر : 169346
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۷
فاقددیدگاه
پرینت

فعالیت‌های آبزی‌پروری در کشور افزایش یابد/ لزوم کاهش صید

بوشهر - معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران گفت: برای حفظ منابع و ذخائر آبزیان دریاهای کشور باید فعالیت‌های آبزی‌پروری افزایش و صید و صیادی کاهش یابد.
فعالیت‌های آبزی‌پروری در کشور افزایش یابد/ لزوم کاهش صید

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، نبی‌الله خون‌میرزایی صبح سه‌شنبه در نشست مسئولان شیلات کشور با استاندار بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌های بسیار خوبی در حوزه شیلات و آبزی‌پروری و همچنین صیادی است.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ منابع و ذخائر آبزیان دریاهای کشور باید فعالیت‌های آبزی‌پروری افزایش و صید و صیادی کاهش یابد افزود: ۶۰ درصد محصولات شیلاتی کشور آبزی‌پروری و ۴۰ درصد آن صید و صیادی است.

رئیس سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه در ابتدای انقلاب تولید محصولات شیلاتی سه هزار تن بوده است، تصریح کرد: اکنون میزان تولید محصولات شیلاتی در سطح کشور به ۵۰۰ هزار تن رسیده است و تا دو سال آینده به ۸۰۰ هزار تن خواهد رسید.

وی بر لزوم کاهش فشارها در صید و صیادی و خطر انقراض ذخائر در آب‌های کشور تاکید کرد و ادامه داد: در حال حاضر متقاضیان طرح‌های آبزی‌پروری در کشور افزایش یافته است و شاهد استقبال خوبی هستیم.

خون‌میرزایی بیان کرد: نسبت به برنامه ششم توسعه در تولید محصولات آبزی‌پروری جلو هستیم ولی توسعه طرح‌های آبزی‌پروری خرد در نقاط ساحلی و روستایی برای ایجاد اشتغال و تولید و جلوگیری از نابودی ذخایز آبزیان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه با تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در جلوگیری از نابودی ذخایر این آبزی، صید تجاری آن در دریای خزر ممنوع شد، گفت: برای تکرار نشدن این مهم در خلیج فارس باید از تجربه دریای خزر در جلوگیری از انقراض ذخایر آبزیان بهره جست.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما