کدخبر : 169341
سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۰
فاقددیدگاه
پرینت

احداث منبع ذخیره آب در شهرستان بندر خمیر ضروری است

بندر خمیر - فرماندارخمیر گفت: یکی از مطالبات مهم مردم شهرستان در حوزه آب و فاضلاب ، احداث مخزن ذخیره آب با حداقل گنجایش ۲۰ هزار مترمکعب است.
احداث منبع ذخیره آب در شهرستان بندر خمیر ضروری است

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، میرهاشم خواستار در نشست با مهندس امیریان نژاد معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفای هرمزگان با بیان اینکه یکی از مطالبات مهم مردم در بخش آب و فاضلاب، احداث منبع ذخیره آب در شهرستان می باشد، بیان کرد: شهرستان خمیر یکی از شهرستان های در حال توسعه استان بشمار می رود که با توجه به رشد و افزایش جمعیت و همچنین وجود صنایع  بویژه در محدوده مرکز شهرستان ، احداث مخزن ذخیره آب با ظرفیت حداقل ۲۰ هزار مترمکعب ضروری بنظر می رسد.

وی اضافه کرد: در این راستا لازم است آب و فاضلاب استان هرمزگان مطالعات در زمینه جانمایی و احداث مخزن انجام دهد.

این مقام در ادامه به پروژه های در حال احداث شهرستان اشاره کرد و گفت: اصلاح و بازسازی ایستگاه پمپاژ درگور و طراحی دو پمپ و الکتروموتور مجزا جهت روستاهای درگور،کسه،آل درویش و آرابی از جمله پروژه هایی است که در هفته دولت امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی همچنین با اشاره به پروژه تامین آب شرب منطقه کشار گفت:تامین آب شرب یکی از مطالبات جدی ساکنان این روستاها طی سالیان گذشته بوده،   که با پیگیری های انجام شده ، چاه آب تنگ سنگر در هفته دولت وارد مدار و به مجتمع آب کشار افزوده خواهد شد.

خواستار اضافه کرد:با بهره برداری از آب چاه تنگ سنگر، بخش زیادی از مشکلات آب این روستاها حل می شود.

این مسئول در خصوص  انتقال آب به محله پل انگور نیز گفت:طبق توافقات انجام شده ،لوله گذاری ۲ کیلومتر خط انتقال آب به محله پل انگور در بندرپل با مشارکت شهرداری این شهر و آب و فاضلاب شهری شهرستان خمیر از اوایل شهریورماه سالجاری آغاز خواهد شد.

وی به انتقال آب به روستاهای گوین و رویدر نیز اشاره و اظهار داشت: طرح مطالعات انتقال آب به روستاهای گوین و رودبار از طریق چاه آب در مسیر کهورستان – رویدر انجام شده و جزو برنامه های عملیاتی مدیریت آب و فاضلاب شهرستان می باشد و امیدواریم این پروژه در نیمه دوم سالجاری به بهره برداری برسد.

فرماندار خمیر ادامه داد :اصلاح ایستگاه پمپاژ پارک ۲۲ بهمن بندرخمیر جهت انتقال آب به شهرک صنعتی این شهر و روستای چاه دراز از توابع شهرستان بندرلنگه از دیگر پروژه های بخش آب و فاضلاب می باشد که با مشارکت شهرک صنعتی و آبفای شهرستان انجام می شود.

خواستار یادآور شد: با احداث این پروژه ها ، بخش قابل توجهی از مشکلات مردم شهرستان در حوزه آب و فاضلاب مرتفع خواهد شد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما