کدخبر : 16932
پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۹
فاقددیدگاه
پرینت
با برگزاری دادگاه متهمان حادثه تروریستی حمیدیه

پرونده متهمان حادثه تروریستی حمیدیه در مرحله صدور حکم قرار گرفت

جلسه رسیدگی به پرونده متهمان حادثه تروریستی در دادگستری خوزستان برگزار شد.
دادگاه
به گزارش جنوب پرس, به نقل از روابط عمومی دادگستری خوزستان، جلسه رسیدگی به پرونده متهمان حادثه تروریستی حمیدیه با حضور متهمان و وکلای مدافع آنان در سالن غدیر دادگستری خوزستان برگزار شد.

در این جلسه به حادثه تیراندازی به چادر سربازان نیروی انتظامی در پاسگاه روستای گمبوعه شهرستان حمیدیه که در بامداد ۱۳ فروردین‌ ماه ۱۳۹۴ اتفاق افتاد و منجر  به شهادت سه تن از ماموران شد، رسیدگی شد.

همچنین متهمان در مورد سایر عملیات‌های خرابکارانه دیگر از جمله تیراندازی به کاروان راهیان نور، حمله و تیراندازی به کانکس نیروی انتظامی پل شریعتی، تخریب تجهیزات لرزه نگاری شرکت نفت و همچنین اتهاماتی همچون محاربه، افساد فی الارض، راه اندازی و عضویت در گروهک های تروریستی و سایر موارد موجود در پرونده پاسخ گفتند.

در ابتدای این جلسه، نماینده دادستان به تشریح اقدامات دشمنان جمهوری اسلامی ایران در استان خوزستان، از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون پرداخت و با اشاره به اعمال صورت گرفته از سوی متهمان، اقاریر صریح آنان به جرائم ارتکابی نزد بازپرس پرونده و شواهد، قرائن، مدارک و گواه مطلعان و شاهدان، خواستار اعمال مجازات مناسب برای متهمان شد.

پس از حضور متهمان در جایگاه، وکلای آنان نیز به دفاع از موکلان خود پرداختند.

در ادامه تصاویری از فیلم های ضبط شده از اقدامات تروریستی که توسط متهمان و دوربین های سطح شهر ضبط شده بود و تصاویری از کشف اسلحه ها، مهمات، پرچم ها و تجهیزات متهمان پخش شد.

به این ترتیب رئیس دادگاه با اخذ آخرین دفاعیات از متهمان و وکلای آنان، ختم رسیدگی را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم، سیزدهم فروردین امسال چندتن از افراد یک گروهک تروریستی در حمله‌ای ناجوانمردانه سه تن از ماموران انتظامی که از فرزندان استان خوزستان نیز بودند و در چادر خدمت رسانی به میهمانان نوروزی مشغول انجام ماموربت بودند را با شلیک گلوله به شهادت رساندند.

این متهمان به فاصله چندروز با عملیات اطلاعاتی و امنیتی سربازان گمنام امام زمان استان خوزستان دستگیر شدند.

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما