کدخبر : 169284
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

غبارروبی حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) با حضور اصحاب رسانه

به مناسبت هفته خبرنگار برای نخستین بار مضجع شریف حضرت احمد بن موس شاه‌چراغ(ع) توسط اصحاب رسانه غبارروبی شد.

غبارروبی حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ(ع) با حضور اصحاب رسانه

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از شیراز، صبح امروز و همزمان با هفته خبرنگار جمعی از اصحاب رسانه استان فارس با حضور در آستان مطهر حضرت احمد بن موسی(ع) ضمن ادای احترام به مقام شامخ این امامزاده واجب‌التعظیم، مضجع شریف ایشان را غبارروبی کردند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه فارس در حاشیه برگزاری این آیین معنوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بعد از رونمایی از پوستر جشنواره ابوذر، غبارروبی از ضریح مطهر آرامگاه حضرت شاهچراع(ع) سومین برنامه بسیج رسانه در راستای برگزاری هفته بسیج رسانه است.

مصطفی اژدری با اشاره به اینکه آیین معنوی غبارروبی که با هماهنگی امور بین‌الملل آستان مقدس احمدی و محمدی(ع) برگزار شد شاهد شور، نشاط و هیجان وصف‌ناپذیری از سوی اصحاب رسانه هنگام بازگشایی درب ضریح مطهر خبرنگاران به وجود آمد، افزود: خبرنگاران با  مدیحه‌سرایی  یکی از مداحان اهل‌بیت(ع) وارد مضجع شریف شدند و آیین غبارروبی را در فضای روحانی به‌جای آوردند.

مسؤول سازمان بسیج رسانه فارس تصریح کرد: سال گذشته حرم مطهر حضرت سید علاءالدین حسین(ع)  از سوی اصحاب رسانه غبارروبی شد و درصدد هستیم که این حرکت معنوی و روحانی در بارگاه ملکوتی حضرت علی بن موسی‌الرضا(ع) در مشهد مقدس برگزار شود.

اژدری بیان داشت: با تعامل و همکاری با سایر نهاد‌ها و ارگان‌ها امیدواریم این حرکت روحانی در دیگر اماکن مذهبی به‌ویژه کربلای معلی استمرار یابد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما