کدخبر : 169187
شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۸
فاقددیدگاه
پرینت

تاکید امام جمعه بوشهر بر رویکرد آموزش پیشگیرانه از بیماری‌های ناهنجاری مادرزادی

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: بسیاری از بیماری‌های ناهنجاری مادرزادی با آموزش والدین قابل‌پیشگیری است بنابراین باید رویکرد آموزش پیشگیرانه در این خصوص مدنظر قرار بگیرد.

تاکید امام جمعه بوشهر بر رویکرد آموزش پیشگیرانه از بیماری‌های ناهنجاری مادرزادی

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری صبح امروز در نشست هیأت امناء موسسه خیریه محکم و افتتاح دفتر این موسسه در استان بوشهر اظهار داشت: بیماری ناهنجاری مادرزادی اقتصاد خانواده را دچار بحران می‌کند چون هزینه این بیماری بسیار زیاد است و به‌نوعی خانواده و محیط پیرامونی را درگیر خود می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر بیان کرد: بیماری ناهنجاری مادرزادی موجب از بین رفتن تمرکز ذهنی و آرامش روحی و روانی بیمار، خانواده و محیط پیرامونی می‌شود و همچنین موجب ضربه زدن به حوزه اقتصاد خانواده به شکل خیلی جدی و از آن‌طرف ایجاد بحران منابع انسانی در جامعه می‌کند.

کار در عرصه درمان بیماران ناهنجاری‌های مادرزادی یک کار بنیادی و استراتژیک است

وی با بیان اینکه کار در عرصه درمان بیماران ناهنجاری‌های مادرزادی یک کار بنیادی و استراتژیک است تصریح کرد: اگر این بیماران درمان شوند و به حدی برسیم که این افراد در آینده تولید علم، محصول دانش‌بنیان و تولید فکر کنند درنتیجه پیشرفت جامعه را در بر خواهد داشت.

صفایی بوشهری افزود: درمان بیماری ناهنجاری‌های مادرزادی دراز مدت و هزینه‌بر است، بنابراین آموزش پیشگیرانه در این خصوص باید مدنظر قرار بگیرد و در این راستا صداوسیما و ستادهای نماز جمعه از هرگونه تلاشی دریغ نخواهند کرد.

وی بابیان اینکه آموزش و نگهداری از بیماران با ناهنجاری‌های مادری‌ نیز حساس است افزود: بسیاری از خانواده‌های دارای این نوع بیمارها، آگاهی کاملی از روش نگهداری و پرستاری صحیح ندارند، بنابراین همین موضوع موجب تشدید این بیماری می‌شود.

فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در زمینه درمان بیماران ناهنجاری‌های مادرزادی ضروری است

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر بیان کرد: خیلی از افراد از بسیاری روش‌های درمانی و حمایتی از جمله مراجعه به موسسه محکم اطلاع ندارند، بنابراین باید در این خصوص اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی شود و باید روح ناامیدی از خانواده این بیماران گرفته شود و روند درمان آن‌ها در مسیر صحیح قرار داده شود.

وی با بیان اینکه نکته بعدی مدیریت درمان این نوع بیماران است، درمان خود یک نوع مدیریت است که هم‌خانواده باید آموزش مدیریت درمان ببیند و هم خود موسسه در استان‌ها و شهرستان‌ها باید کاملاً دارای شمع و دانش مدیریت در عرصه درمان باشند تصریح کرد: بسیاری از بیماران به دلیل عدم مدیریت درمان توسط خانواده‌ها دچار بحران جدی می‌شوند.

موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به ناهنجاری‌های مادرزادی با حضور امام‌جمعه بوشهر و نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، مدیرعامل و رئیس هیأت امنای موسسه خیریه محکم، رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مسئولین استانی رسماً کار خود را در بوشهر آغاز کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما