کدخبر : 169031
پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

هدفگذاری برای تحقق مهاجرت معکوس/ یاسوج ۱۰۰ هزار حاشیه نشین دارد

یاسوج- نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: هدفگذاری مهاجرت معکوس در شهرستان های بویراحمد و دنا عملیاتی شده است.
هدفگذاری برای تحقق مهاجرت معکوس/ یاسوج ۱۰۰ هزار حاشیه نشین دارد

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، غلام محمد زارعی شامگاه چهارشنبه در شورای اشتغال استان، افزود: توسعه خدماتی در مناطق مختلف روستایی محور فعالیت قرار گرفته است.

زارعی با بیان اینکه ۱۰۰ هزار نفر در حاشیه شهر یاسوج زندگی می کنند، ابراز داشت: این آمار در حال افزایش است.

زارعی فعال سازی بسترهای توسعه ای در مناطق روستایی را ضروری دانست و بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد جمعیت شهرستان های بویراحمد و دنا روستایی است.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ارتقای اشتغال زایی و توسعه کشاورزی را از محورهای ارتقای روستایی دانست و ابراز داشت: همچنین  در آینده ای  گاز رسانی به روستاها به ۸۵ درصد خواهد رسید و پوشش مناسب سایر خدمات را خواهیم داشت.

زارعی با تاکید بر اینکه محرومیت برای مناطقی که سرشار از ظرفیت های انسانی و پتانسیل های طبیعی است،  معنا ندارد، عنوان کرد: باید نسبت به از بین بردن نیست ها و محرومیت ها در مناطق هدف تلاش بالایی را به کار بگیریم.

وی شورای اشتغال را از مهمترین شوراهای استان دانست و بیان کرد: تقویت فرهنگ اشتغال و بستر سازی و بکارگیری تسهیلات با الگوهای مناسب ضروری است.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما