کدخبر : 169028
پنج شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
فاقددیدگاه
پرینت

جذب هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در کشور

یاسوج- معاون مناطق محروم ریاست جمهوری از جذب هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در کشور خبر داد.
جذب هشت هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در کشور

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، محمد امید شامگاه چهارشنبه در شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد، افزود: یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات از طریق صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی با مساعدت رهبری در نظر گرفته شد که ۸۰۰۰ میلیارد تومان این اعتبار جذب و ۱۳هزار میلیارد تومان در حال ابلاغ است.

وی با بیان اینکه سیر مهاجرت روستایی به شهرها تقریبا به صفر رسیده و مهاجرت معکوس رقم خورده است. اظهار کرد: برخی روستاها افزایش جمعیت روستایی تا ۴ برابر را داشته اند و نقش تسهیلات اشتغال روستایی، ایجاد اشتغال و حفظ آهنگ تلاش، تولید و پویایی روستاها نقش مهمی در تحقق اهداف دارد.

امید با اشاره به خدمات عظیم نظام جمهوری اسلامی، گفت: ۹۵ درصد ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار کشور از نعمت زیرساخت های آب، راه و برق برخوردارند.

امید تصریح کرد: در حوزه گازرسانی کشور، برای هر خانوار قریب به ۱۱ میلیون تومان هزینه می شود و نظام خدمات زیادی در روستاها داشته است.

وی با تاکید بر اشتغال پایدار روستایی، ابراز داشت: دولت دوازدهم با توجه به اینکه توسعه زیرساختی به تنهایی تحقق رشد روستایی را رقم نمی زند، برنامه توسعه اشتغال روستایی را زمره فعالیت ها قرار داد.

امید با بیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد از استان های هدف معاونت مناطق محروم است، گفت: ‌همکاری و همراهی لازم برای تحقق اهداف در این استان را خواهیم داشت.

امید با تاکید بر اجرای تفاهم نامه منطقه زیلایی، اظهار کرد: از سایر محل ها نیز کمک برای رفع مشکلات این منطقه  را خواهیم داشت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما