کدخبر : 169025
پنجشنبه 10 مرداد 1398 - 11:02
فاقددیدگاه
پرینت

استانداردهای خبری خبرگزاری مهر الگو است/ «مهر» یار حوزه فرهنگ

شیراز- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس استانداردهای خبری که خبرگزاری مهر دنبال می کند را الگویی مناسب در حوزه رسانه دانست.
استانداردهای خبری خبرگزاری مهر الگو است/ «مهر» یار حوزه فرهنگ

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، صابر سهرابی در بازدید از دفتر خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، استان فارس که مهدی امیدبخش معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس او را همراهی می کرد با ستایش از حفظ استانداردهای خبری از سویخبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، در پوشش اخبار و گزارش های خبری، این رسانه را یار حوزه فرهنگ و هنر دانست.

وی با بیان اینکه خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، برخلاف برخی رسانه ها در رسالت اطلاع رسانی خویش جانبدارانه پیش نمی رود، بیان کرد: خبرنگاران این رسانه در ارسال گزارش ها، اخبار و عکس ها و فیلم های خبری ضمن دقت، سرعت انتقال بالایی دارند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی فارس در عین حال خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، را از نظر رتبه بندی رسانه های کشوری در جایگاه مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی که بر رسانه ها حاکم است، مهر با پیشینه ای که در استان فارس دارد به خوبی از پس مشکلات مالی برآمده است.

وی خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، در استان فارس را رسانه ای پیشرو در حوزه های مختلف خبری از جمله فرهنگ و هنر ارزیابی کرد و افزود: تعهد، دنبال کردن اخبار و سوژه یابی مهر همواره تک بوده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس تلاش اعضای تحریریه خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، در استان را قابل ستایش دانست و گفت: همت و درایت دبیر و مدیر این خبرگزاری تاکنون توانسته است موجب دوام و قوام این رسانه باشد.

سهرابی با این حال نگاه منفعلانه برخی مسئولان به خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، را ناشی از مأخوذ به حیا بودن خبرنگاران و مسئولان این رسانه در فارس عنوان کرد و افزود: این نشان از رسالتی دارد که شما به دنبال مطالبه به ناحق نیستید، بنابر این باید جایگاه مهر در استان فارس توسط مسئولان حفظ و در این راستا یاری شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس در ادامه از مساعدت این نهاد فارغ از نگاه های جانبدارانه پیشین به این رسانه مستقل خبر داد.

وی همچنین با اشاره به تاکید وزارت ارشاد برای رفع مشکل بیمه و تنگناهای مالی رسانه ها، اظهار کرد: تلاش می کنیم تا پایان امسال این موانع برداشته شود و به عنوان مسئول و متولی فرهنگی جایگاه خبرگزاری ها را نزد مدیران دستگاه های اجرایی تبیین کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس از صدور کارت ویژه خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر خبر داد که توسط این نهاد نهایی خواهد شد تا خبرنگاران و عکاسان خبری این حوزه بتوانند براحتی در پوشش برنامه های سینماها، سالن های تئاتر و کنسرتها شرکت کنند و بسته تشویقی برای اهالی رسانه باشد.

در ابتدای این دیدار، هژیر فتحی دبیر اداره کل اخبار استان های خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، پس از مقدمه ای درخصوص نحوه کار این رسانه در شیراز به بیان مشکلات پیش روی رسانه های استانی پرداخت.

وی با بیان اینکه مهر در فارس بعنوان رسانه ای در طراز انقلاب اسلامی مورد حمایت کافی نیست، افزود: ما روزنامه نیستیم که از درآمد فروش یا آبونمان سالانه سازمان ها و دستگاه های دولتی برخوردار شویم.

وی با تاکید بر رسالت رسانه ای خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، که پیروی از گفتمان انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: ما به دنبال این هستیم که روزنامه نگاری را برای توسعه همه  جانبه استان فارس در خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، دنبال کنیم اما باید مورد حمایت نیز قرار گیریم.

دبیر اداره کل اخبار استان های خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، یادآوری کرد که خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، در حوزه گردشگری توانمندی دارد در ۳۱ استان دیگر به تقویت گردشگری بپردازد و در این مسیر به شکل تصویری، عکس و گزارش های مستند گام بردارد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما