کدخبر : 169023
پنجشنبه 10 مرداد 1398 - 10:59
فاقددیدگاه
پرینت

پویایی منطقه آزاد اروند حق مردم آبادان و خرمشهر است

آبادان – نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: پویایی منطقه آزاد اروند حق مردم آبادان و خرمشهر است و باید کوشید با رفع موانع، فعالیت چشمگیر در حوزه تجارت را در این منطقه شاهد باشیم.
پویایی منطقه آزاد اروند حق مردم آبادان و خرمشهر است

امیر خجسته در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، افزود: با توجه به نقش آفرینی مردم خوزستان و به ویژه مردم شهرهای آبادان و خرمشهر در دوران جنگ تحمیلی، ایجاد منطقه آزاد حقشان بود، اینکه یک بازار و صادرات و تجارت خوب و فعالی را در این منطقه داشته باشند حقشان است اما متاسفانه در حال حاضر شرایط اینگونه نیست و موضوع به درستی مورد توجه قرار نگرفته است.

خجسته ادامه داد: منطقه آزاد اروند به توجه ویژه دولت و رفع موانع برای اجرای کامل قوانین نیاز مبرم دارد، به طور حتم پس از بازگشت به تهران در نخستین جلسه کمیسیون اصل ۹۰ درباره تمامی موارد بحث، تبادل نظر و پیگیری‌های لازم را انجام می دهیم.

وی با اشاره به رفع مشکل کالاهایی که در گمرکات آبادان و خرمشهر مانده و امکان خروج نیافته بودند،

اظهار کرد: با پیگیرهایی که امروز از سوی وزیر صمت و گمرک کشور انجام شده مشکل رفع و کالاها روز شنبه هفته آینده خارج می شوند.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ تصریح کرد: پویایی منطقه آزاد اروند حق مردم آبادان و خرمشهر است تا این دو شهر بتوانند از رکود و سکون خارج شود، منطقه آزاد، منطقه ای است که با فعالیت گسترده و چشمگیر در زمینه تجارت و توسعه صادرات همراه است که ما این وضعیت را در منطقه آزاد اروند نمی بینیم که بایستی حق مردم در این باره ادا شود لذا تلاش‌مان بر رفع موانع گسترش فعالیت‌ها در این منطقه در قالب رفع موانع و مشکلات است.

خجسته با اشاره به بلاتکلیفی خودروها در گمرک یادآور شد: مگر می شود در جمهوری اسلامی مسئولی باشد اما کار بلاتکلیف باقی بماند، این موارد را نیز با همراهی نمایندگان در نخستین فرصت تعیین تکلیف می کنیم.

وی با اشاره چندین باره به وجود ۱۴۰ هزار تن ذرت آلوده در بندرامام گفت: چرا باید این وضعیت وجود داشته باشد؟ باید هر چه سریعتر مسبب اصلی پیدا شده و با آنان برخورد جدی صورت گیرد. ما در کمیسیون اصل ۹۰ این مورد را به طور جدی دنبال می کنیم ضمن اینکه نسبت به تعیین تکلیف هشت هزار و ۳۰۰ تن میلگرد در این بندر نیز اقدام می کنیم تا بتوانیم نتیجه خوبی را در این باره به مردم ارائه دهیم.

وی در پاسخ به این سوال که پشتوانه عملی وعده های کمیسیون اصل ۹۰ در رفع موانع و مشکلات فرا روی منطقه آزاد اروند به جهت کمک به اقتصاد شهری آبادان و خرمشهر و گسترش فعالیت‌های تجاری در این دو شهر کدام است، افزود: نخستین اقدام عملی پیگیری تلفنی موضوع ماندگاری کالاهای مسافری در گمرکات آبادان و خرمشهر از طریق مسئولان مربوطه بود که حاصلش خروج این کالاها در روز شنبه هفته آینده است.

وی اظهار کرد: ما زبان مردمیم و اجرایی نیستیم، پیگیری‌های لازم را انجام می دهیم و سایر مسئولان باید موارد را به طور جدی دنبال کنند و به سرانجام برسانند، ما از وزراء خواهان پیگیری جدی موارد هستیم اما اجرا با ما نیست ضمن اینکه از استاندار خوزستان هم می خواهیم که به موارد ورود کند، به ورود اثرگذار و نتیجه بخش وزرای صمت و اقتصاد به مسائل امیدواریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما