کدخبر : 168953
سه شنبه ۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم مشارکت قشر جوان کهگیلویه و بویراحمد در تامین ذخایر خونی

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد بر لزوم مشارکت قشر جوان بالای ۱۸ تا ۳۰ سال برای تامین ذخایر خونی تاکید کرد.

لزوم مشارکت قشر جوان کهگیلویه و بویراحمد در تامین ذخایر خونی

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، رستم حسن‌زاده پیش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت ۹ مرداد سالروز تاسیس سازمان انتقال خون گفت: انتقال خون ایران در جهان می‌درخشد و کشور ما رقیب کشورهای توسعه یافته آلمان، فرانسه و اتریش است و در کیفیت خون و فرآوردهای خونی حتی رتبه‌ای بالاتر از کشور آمریکا داریم.

مدیرکل انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۱۰۰ درصد اهدای خون در کشور رایگان است، افزود: شاخص اهدای خون مستمر در ایران ۶۰ درصد است.

وی به وضعیت اهداء خون در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه استان کهگیلویه و بویراحمد دوشادوش کشور در این زمینه حرکت می‌کند که شاخص اهداء خون در کشور ۲۷ در هزار است اما در استان کهگیلویه و بویراحمد شاخص اهداء ۳۰ در هزار است‌.

این مسوول خاطرنشان کرد: شاخص اهداء خون مستمر در کشور ۶۰ درصد است اما در استان ما ۷۰ درصد است که بیانگر حس انسان دوستی در میان مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

حسن‌زاده با بیان اینکه یک کیسه خون، جان سه نفر را نجات می‌دهد به جوانان توصیه کرد اهداء خون را در برنامه مستمر خود لحاظ کند چرا که بیشتر اهداء کنندگان خون سنی بالای ۳۰ سال دارند که انتظار می‌رود جوانان بالای ۱۸ سال هم در این امر خیرخواهانه مشارکت کنند.

مدیرکل خون انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد طبق معمول هرساله به بانوان توصیه کرد که بانوان در این خصوص مشارکت بیشتری داشته باشند که در حال حاضر ۵ درصد جمعیت اهدا کننده خون، بانوان هستند.

وی عنوان کرد: برخی‌ از مردم استان در ایام خاص دینی و مذهبی و دینی دارند که از این عزیزان می‌خواهیم این کار خیرخواهانه را در تمام طول سال داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر انتقال بیماران به سایر استان‌ها به دلیل کمبود خون، گفت: عمل هیچ بیماری به دلیل کمبود خون در کهگیلویه و بویراحمد متوقف نشده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه کمبود خونی در استان نداریم بلکه مازاد خون‌ را به سایر استان‌ها ارسال می‌کنیم.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما