کدخبر : 168840
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

شناورهای سبک و صیادی شرق تنگه هرمز و دریای عمان از تردد دریایی خودداری کنند

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: باتوجه به مواج بودن تنگه هرمز و دریای عمان شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی خودداری کنند.

 شناورهای سبک و صیادی شرق تنگه هرمز و دریای عمان از تردد دریایی خودداری کنند

مرضیه سی سی پور صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در بندرعباس با بیان اینکه امروز دوشنبه در برخی از نقاط استان تحت تاثیر سامانه فصلی، ناپایداری وضعیت جوی و دریایی پیش بینی می شود،  اظهار داشت: در ساعات صبح تا ظهر با توجه به تاثیر جریانات شرقی در سواحل دریای عمان و شرق تنگه هرمز وزش باد نسبتا شدیدجنوب شرقی گاه در محدوده ۴۰ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می شود.

وی افزود: این باد نسبتا شدید، سبب مواج شدن مناطق درگیر خواهد شد و توصیه می شود صیادان از تردد دریایی از شرق تنگه هرمز به سمت دریای عمان خودداری کنند.

وی در ادامه افزود: از ساعات ظهر از میزان سرعت باد کاسته خواهد شد و در محدوده جزایر غربی استان شرایط تردد های دریایی مساعد پیش بینی می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: ماندگاری جریانات شرقی در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان در شرق و شمال رشد ابرهای بارشی، رگبار پراکنده و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود و از اواسط هفته جاری نیز به تدریج شاهد تضعیف جریانات شرقی خواهیم بود.

سی سی پور در پایان خاطر نشان کرد: از لحاظ دمایی در مناطق ساحلی با توجه به افزایش رطوبت افزایش دما پیش بینی نمی شود؛ اما از اواخر هفته جاری شاهد افزایش نسبی دما در اکثر نقاط استان خواهیم بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما