کدخبر : 168837
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
فاقددیدگاه
پرینت

‎٢١میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان هرمزگانی پرداخت شد

‎معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد هرمزگان گفت: کمیته امداد هرمزگان از ابتدای سال تا كنون، ٨٥٥ طرح اشتغال‌زایی با اعتبار ٢١ میلیارد و ١٥١ میلیون تومان برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص داده‌ است.

‎٢١میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به مددجویان هرمزگانی پرداخت شد

‎به گزارش خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، از میناب به نقل از روابط عمومی کمیته امداد، عبدالرضا خسروانی با تأکید بر اینکه یکی از اولویت‌های اصلی این نهاد توانمندسازی خانوارهای تحت حمایت از طریق اشتغال است، اظهار داشت: وام‌های اشتغال این نهاد به‌صورت تخصصی همراه با کارشناسی و نظارت دقیق به مددجویان پرداخت می‌شود که این اقدام باعث پیشگیری از هدر رفت منابع و کمک به ایجاد شغل پایدار برای خانوارهای تحت حمایت‌شده است.

‎وی تصریح کرد: کمیته امداد هرمزگان طی چهارماهه اول سال جاری ، تعداد ٨٥٥ طرح اشتغال‌زایی بااعتبار ٢١ میلیارد و ١٥١ میلیون تومان برای اشتغال‌زایی مددجویان تحت حمایت این نهاد اختصاص داده‌ است.

‎معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان هرمزگان گفت: از مجموع طرح‌های اشتغال اجراشده، تعداد ٧٥٤ مورد تسهیلات آن‌ها از طریق منابع بانکی به ارزش ٢٠ میلیارد ٧٦ میلیون تومان و ١٠١ مورد از طریق منابع امدادی به ارزش ١میلیارد و ٧٥ میلیون تومان به مددجویان پرداخت‌شده است.

‎خسروانی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال جاری سهمیه اشتغال‌زایی برای نیازمندان هرمزگانی ، ٧هزار و ٢٢٠ طرح با اعتباری بالغ‌ بر ٢٠٤ میلیارد تومان پیش‌بینی‌شده است که به‌صورت طرح‌های اشتغال‌زایی در بخش‌های خودکفایی، توان‌افزایی و کار انگیزی اجرا می‌شود.

‎وی از صاحبان صنایع، مشاغل و اصناف برای کمک به اشتغال مددجویان دعوت به همکاری کرد و گفت: کمیته امداد باهدف ایجاد انگیزه برای کارفرمایان و دفاتر کاریابی و فراهم کردن شغل برای خانوارهای تحت حمایت، بسته‌های تشویقی نیز در نظر گرفته است که مطابق آن برای مدت معین حق بیمه سهم کارفرما، توسط این نهاد، پرداخت خواهد شد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما