کدخبر : 168814
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
فاقددیدگاه
پرینت

۳۸۰ هنرستان در خوزستان داریم/ نیاز استان به ۱۲ آموزشکده فنی

اهواز - رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خوزستان گفت: ۳۸۰ هنرستان در خوزستان داریم که باید ۲۰ آموزشکده فنی و حرفه ای برای آنها داشته باشیم که الان فقط هشت آموزشکده داریم.
۳۸۰ هنرستان در خوزستان داریم/ نیاز استان به ۱۲ آموزشکده فنی

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، سید بهزاد علوی ظهر امروز در آئین افتتاحیه پنج پروژه بزرگ در دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستان اظهار کرد: اگر حمایت‌های استاندار خوزستان و حمایت‌ها و دستورات صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور نبود نمی‌توانستیم کاری کنیم و این طرح‌ها را افتتاح به سرانجام برسانیم.

وی افزود: یک سال پیش، تفاهم نامه امضا شد که امروز حاصل آن افتتاح و بهره برداری از ۶ طرح عمرانی بود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستان تصریح کرد: بهره برداری از این طرح‌ها باعث افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو می‌شود و سرانه دانشجویی فنی و حرفه‌ای را تقویت می‌کند.

علوی با اشاره به عدم افتتاح خوابگاه یک هزار و ۴۰۰ نفری آموزشکده فنی شهید چمران اهواز گفت: این خوابگاه از محل ردیف‌های اعتباری ملی ساخته می‌شود.

وی بیان کرد: بر اساس آمار ۴۶ درصد ظرفیت دانشگاه آموزان باید به فنی و حرفه‌ای اختصاص داده شود. این رقم در خوزستان ۳۵ درصد است که باید به بیش از ۵۰ درصد برسد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای خوزستان عنوان کرد: توسعه آموزشکده‌های فنی و حرفه و افزایش کیفیت آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و به روز رسانی تجهیزات به ارتقای رتبه دانشجویان فنی و حرفه‌ای و اشتغال بومی صنایع استان و کسب ارزش افزوده برای استان کمک می‌کند.

علوی در پایان خبر داد: ۳۸۰ هنرستان در خوزستان داریم که باید ۲۰ آموزشکده فنی و حرفه‌ای برای آنها داشته باشیم که الان فقط هشت آموزشکده داریم و نیاز به ۱۲ آموزشکده دیگر داریم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما