کدخبر : 168755
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
فاقددیدگاه
پرینت

تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه‌بر آموزش‌های مهارتی

امام‌جمعه فیروزآباد گفت: با تکیه‌بر آموزش‌های فنی و مهارتی در مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی کمک می‌کند.

تحقق اقتصاد مقاومتی با تکیه‌بر آموزش‌های مهارتی

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از فیروزآباد، حجت‌الاسلام سید عزیزالله هاشمی‌زاده صبح امروز در دیدار رئیس و کارکنان مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای فیروزآباد ضمن تبریک هفته ملی مهارت و قدردانی از کارکنان این مرکز با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای اظهار داشت: به فرموده مقام معظم رهبری یکی از کارهایی که باید انجام بگیرد تا کارگر بتواند کیفیت کار را بالا ببرد مهارت‌افزایی است.

وی به سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام عظمای ولایت تأکید کرد و افزود: این مبحث را باید جدی گرفت چراکه یک کار اساسی بوده و مهارت کارگر و کارجو را بالا می‌برد.

امام‌جمعه فیروزآباد همچنین با اشاره به لزوم ضرورت پرورش نیروی ماهر و متخصص ادامه داد: نقش آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای در تربیت و تأمین نیروی ماهر و متخصص امری ضروری است.

هاشمی‌زاده با اشاره به ساخت تجهیزات مدرن دفاعی و صنعتی کشور در سال‌های اخیر که زائیده آموزش‌های مهارتی، علمی و تخصصی در مراکز دانشگاهی و آموزش فنی‌وحرفه‌ای بوده برشناسایی و پرورش استعدادها و نخبگان و لزوم سرمایه‌گذاری بر آن‌ها تأکید کرد.

 وی بابیان این‌که با تکیه‌بر آموزش‌های مهارتی و فنی در مراکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای می‌توانیم به اهدافمان درزمینه‌های مختلف اقتصاد مقاومتی سریع‌تر برسیم خاطرنشان کرد: در این مراکز زیرساخت و تمام امکانات کارگاهی آماده است تا با ارائه آموزش‌های مهارتی رایگان نیازهای اولیه در راستای اشتغال جوانان جویای کار کشور فراهم شود.

*راه‌اندازی ۲ رشته جدید به مرکز فنی‌وحرفه‌ای فیروزآباد

رئیس مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای شهرستان فیروزآباد نیز در سخنانی اظهار داشت: این مرکز با ۱۲ واحد کارگاهی فعال در حوزه خواهران و برادران به ارائه آموزش بیش از ۳۶ حرفه آموزشی در گروه‌های فنی، خدمات و فرهنگ و هنر مشغول است.

غلامرضا محمدی‌فرد افزود: در کنار آموزش‌های بخش دولتی، ۱۳ آموزشگاه بخش خصوصی فعال بوده که رشته‌های صنعت و خدمات را به جوانان و داوطلبان ارائه می‌دهند.

وی ادامه داد: آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای فیروزآباد در قالب گروه‌های ثابت و سیار شهری، سیار روستایی و عشایر، پادگان، زندان و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌شود.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شهرستان فیروزآباد با اشاره به اینکه این آموزش‌ها کاملاً با محوریت تمرکززدایی و فقرزدایی اجرایی می‌شود، بیان کرد: مهارت آموزان بیشتر در تلاش هستند تا در کنار مهارت‌آموزی برای اشتغال هم آمادگی پیدا کنند.

محمدی‌فرد بابیان اینکه عوامل مهمی در وضعیت عمومی آموزش‌ها و توسعه نیروی انسانی دخیل هستند، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین عامل در بهبود بهره‌وری نیروی انسانی ماهر است.

وی در پایان جلوگیری از مهاجرت بی‌رویه نیروی کار، افزایش سلامت و بهداشت، ایجاد اشتغال و انتقال هنجارهای اجتماعی را از شاخصه‌های آموزش‌های فنی و حرفه‌ای عنوان کرد و گفت: آنچه امروزه در وضعیت بازار کار فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها با آن مواجه هستیم، عدم تناسب عرضه و تقاضا در بازار آموزش است که باید موردبررسی قرار گیرد.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فیروزآباد همچنین از راه‌اندازی دو رشته و حرفه جدید در مرکز فیروزآباد از نیمه دوم سال ۹۸ خبر داد.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما