کدخبر : 168737
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
فاقددیدگاه
پرینت

ابلاغ بیش از ۱۳۳هزار میلیاردریال تسهیلات برای ایجاد وتوسعه اشتغال

بندرعباس - مدیر پروژه های سرمایه گذاری برنامه های اشتغال فراگیر و روستایی گفت: ۱۳۳ هزار و۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ایجاد و توسعه اشتغال روستایی و عشایری در کشور ابلاغ شده است
ابلاغ بیش از ۱۳۳هزار میلیاردریال تسهیلات برای ایجاد وتوسعه اشتغال

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، رامین اسدی در نشست با اعضای دبیرخانه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری و روساء و کارشناسان بانک‌های عامل در استان هرمزگان، افزود: ۴۷۶ هزار و ۵۹۶ طرح از سوی دستگاه‌های اجرایی معرفی شده که تاکنون ۲۴۲ هزار و ۸۵۷ طرح تأیید و بیش از ۲۰ هزار طرح نیز منتظر یررسی شدن هستند.

وی اظهارداشت: بیش از ۶۰ درصد متقاضیان استفاده از تسهیلات اشتغال پایدار روستایی و عشایری در کشور را افرادی با مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم تشکیل می‌دهند که با توجه به تغییر نگاه جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از پشتمیزنشینی به تولید، باید تحصیل کرده‌ها توجه بیشتری نسبت به کارآفرینی داشته باشند.

اسدی بر تکمیل زنجیره تولید تاکید و اضافه کرد: در برخی شهرهای کوچک با تکمیل این زنجیره شاهد افزایش تولید، اشتغال و سودآوری زیادی هستیم و انجام کارهای تیمی و گروهی و پرهیز از جزیره‌ای عمل کردن در عرصه تولید یکی از عوامل مهم موفقیت است.

وی بر پرداخت تسهیلات به رسته‌های اولویت دار اشتغال تاکید کرد و گفت: باید طرح‌های اشتغال را به سمت طرح‌های توجیهی و اولویت دار هدایت کرد.

مدیر پروژه‌های سرمایه گذاری برنامه‌های اشتغال فراگیر و روستایی بیان داشت: استان هرمزگان و بویژه شهرستان قشم ظرفیت‌های متعددی در بخشهای مختلف اقتصادی برای تولید و اشتغال دارد که با توجه به پتانسل های موجود و تسهیلات و کار کارشناسی شده باید از این موقعیت در جهت توسعه و ایجاد اشتغال استان استفاده کرد.

وی بر جذب تسهیلات اشتغال در استان تاکید و تصریح کرد: بانک‌ها در پرداخت نهایت همکاری را داشته باشند.

اسدی همچنین اظهارداشت: طرح‌هایی که توانایی ارائه وثیقه را ندارند می‌توان طرح‌های پشت نوبتی را جایگزین آنها کرد.

مدیرکل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان نیز در این نشست گفت: بیش از ۳۹۶ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی به استان اختصاص داده شده که تاکنون حدود ۲۶۲ میلیارد تومان آن برای ۱۷۳۵ طرح پرداخت شده است.

هادی ابراهیمی افزود: پیش بینی اشتغال این طرح‌ها ۷ هزار و ۱۳۳ مورد است.

وی بر هم افزایی بین دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در راستای تسریع روند پرداخت تسهیلات به طرح‌های اشتغالزایی تاکید کرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما