کدخبر : 168729
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵
فاقددیدگاه
پرینت

روش‌های «ویدئو مپینگ» به شیوه ژاپنی بیان می‌شود

شیراز- روش‌های «ویدئو مپینگ» در نشستی یک روزه با حضور اعضای ارشد «انجمن مشاغل طراحی ژاپن» در دانشکده هنر و معماری برگزار می‌شود.
روش‌های «ویدئو مپینگ» به شیوه ژاپنی بیان می‌شود

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، در نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، برنامه‌ای با عنوان «Projection Mapping: Japan Practices» در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

بر این اساس، دانشگاه شیراز با همکاری وزارت امور خارجه و انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز؛ به مناسبت نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین ژاپن و ایران، با حضور «میچیوکی ایشیتا»، مدیر این پروژه و «هیدوکی فوجی» رئیس هیئت مدیره انجمن مشاغل طراحی ژاپن این نشست را برگزار خواهد کرد.

امروزه با پیشرفت روز افزون علوم، روش‌های مختلفی در تکنیک‌های نورپردازی به وجود آمده است که از ویژگی‌های متمایز و خاصی برخوردارند؛ برای اولین بار در سال ۲۰۰۸ سیستم نورپردازی سه بعدی، با استفاده از علوم مختلف از جمله معماری، نورپردازی، انیمیشن و موسیقی معرفی شد.

همچنین در این سیستم می‌توان از مزایای تبلیغات بر روی نمای ساختمان بهره برداری کرد که این امر باعث درآمدزایی و برگشت سرمایه نیز خواهد شد.

جالب این است که امروزه بزرگترین و معتبرین شرکت‌های تجاری دنیا برای تبلیغات محیطی و رونمایی از محصولات جدیدشان از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

ویدئو مپینگ یا همان پروجکشن مپینگ (Projection Mapping) ترکیبی از نور و تصویر همراه با صدا و موسیقی است. به طوری که قادر به انداختن یا پروجکت تصاویر بر روی سطوح مختلف (مانند سطوح پیچیده صنعتی، نمای ساختمان‌ها، دکورهای نمایشی، فضاهای داخلی، بدنه خودرو و احجام مختلف) به صورت دقیق و با هدف مشخص می‌باشد.

در این تکنیک تصاویر دو یا سه بعدی مجازی توسط نرم افزارها و سخت افزارهایی بر روی این سطوح بصورت واقعی نقش می‌بندد و نرم افزار با کنترل پروژکتور می‌تواند تصاویر را با دقت بالا با سطوح حجم هماهنگ و پخش کند.

به طور معمول محتوای پروجکشن مپینگ دارای ترکیبی از انیمیشن‌های کامپیوتری، جلوه‌های دو بعدی و سه بعدی است.

این در حالیست که به شرکت کنندگان در این برنامه از جانب «انجمن ویدئومپینگ ژاپن» گواهی شرکت اهدا خواهد شد.

ایران و ژاپن در سال ۱۳۰۸ شمسی یک پیمان و قرارداد دوستی امضا کردند که در واقع سرآغاز روابط رسمی دو کشور بوده است و بر مبنای این، همواره روابط سنتی دوستانه داشته‌اند مناسباتی که به رغم هر فراز و فرودی دست نخورده و بکر باقی مانده است و یکی از سالم‌ترین روابط میان دو کشور در دنیا و در جامعه بین المللی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، «Projection Mapping: Japan Practices»، پنجشنبه ۱۰ مردادماه جاری ساعت ۱۶ تا ۱۸ در تالار یاسمن دانشکده هنری و معماری دانشگاه شیراز برگزار می‌شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما