کدخبر : 168726
یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳
فاقددیدگاه
پرینت

ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۱۱۰ هزار نفر در آبادان

آبادان - سرپرست مرکز بهداشت آبادان از ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۱۱۰ هزار نفر در مراکز شهری و روستایی آبادان از فروردین تا پایان تیر ماه سالجاری خبر داد.
ارائه خدمات پزشکی به بیش از ۱۱۰ هزار نفر در آبادان

جعفر ربیحاوی در گفتگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، اظهار کرد: اجرای برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع با رویکرد سلامت محور و توجه به تمامی ابعاد سلامتی ضمن ارتقا سلامتی فرد، خانواده و اجتماع مقدمات عدالت در نظام سلامت را فراهم می‌آورد.

وی افزود: در حال حاضر در راستای اجرای طرح پزشک خانواده در مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر شهرستان، شامل اروندکنار و چوئبده، پزشک و تیم سلامت مشغول ارائه خدمات به همشهریان هستند.

وی، خدمات پزشکی ارائه شده را شامل اقدامات درمانی سرپایی، تجویز داروهای لازم، انجام آزمایشات تشخیص طبی، درخواست مشاوره و پیگیری مراقبت‌های انجام‌شده یا قابل انجام برای جمعیت تحت پوشش نام برد و تصریح کرد: در همین راستا تمامی مراکز روستایی به داروخانه‌هایی با حداقل ۴۳۶ قلم داروهای موظفی مجهز شده‌اند.

سرپرست مرکز بهداشت آبادان گفت: نمونه‌های تشخیص طبی در مرحله نخست ویزیت با فرانشیز ۱۵ درصدی جهت صاحبان دفترچه‌های بیمه سلامت روستایی انجام و نمونه‌گیری در مراکز روستایی صورت می‌پذیرد که این خدمات در همین فاصله زمانی برای ۳ هزار و ۲۵۷ نفر در قالب ۲۴ هزار مورد آزمایش انجام شده است.

ربیحاوی با اشاره به فعالیت ۲۱ پزشک عمومی در ۱۱ مرکز روستایی یادآور شد: جمعیت شهری آبادان نیز از خدمات ویزیت سرپایی پزشک در ۱۰ مرکز خدمات جامع سلامت شهری بهره می‌برند.

وی گفت: مراکز روستایی ولیعصر (عج) کوت شنوف و شهری قدس چوئبده به صورت شبانه‌روزی و سایر مراکز در ساعات اداری مشغول ارائه خدمت بوده و خدمات ارائه شده به مراجعان در پرونده الکترونیک سلامت آنها ثبت و به صورت محرمانه نگه‌داری می‌شود.

وی با یادآوری این نکته که ارائه خدمات مختلف سلامت به طور عمومی به صورت رایگان و یا با فرانشیزهای بسیار اندک انجام می‌شود، از همشهریان خواست هرگونه مشکل را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ به اطلاع سیستم نظارتی برسانند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما