کدخبر : 168578
پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۷
فاقددیدگاه
پرینت

روستای سیل‌زده نسه‌‌کوه لوداب بویراحمد ۱۰۰ درصد بازسازی می‌شود

معاون بازسازی بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به بازسازی 100 درصد بافت‌های آسیب‌دیده روستای نسه‌کوه ویسی لوداب گفت: تلاش می‌کنیم تا قبل از فصل سرما این واحدها بازسازی شوند.

روستای سیل‌زده نسه‌‌کوه لوداب بویراحمد 100 درصد بازسازی می‌شود

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از یاسوج، سهراب اصالت‌زاده از عملیات آوربرداری اولین واحد فرسوده در  روستای سیل زده نسهکوه ویسی بخش لوداب خبر داد و گفت: روستای نسه‌کوه ویسی که حدود ۶۰ خانوار دارد در سیل اخیر دچار خسارات زیادی شد و نیاز به بازسازی و مقاوم سازی بافت‌های فرسوده بود که در شورای مدیریت بحران استان مقرر شد واحدهای مسکونی بافت آسیب دیده این روستا با مشارکت مردم و دهیاری تخریب و با استفاده از تسهیلات کم بهره توسط بنیاد مسکن مقاوم‌سازی شود.

معاون بازسازی بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد افزود: با پیگیری‌های انجام گرفته برای تعداد مالکین در این روستا چادر تهیه و در اختیار دهیاری قرار گرفته، همچنین مقرر شد  به هر واحد ۸ تن سیمان رایگان تحویل داده شود.

وی با بیان اینکه مراحل کارشناسی و صدور پروانه به صورت رایگان انجام گرفته عنوان کرد:  با بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات انعقاد قرارداد صورت گرفته و یا در مرحله اجرا هستیم و تلاش می‌کنیم با همکاری و مشارکت مردم قبل از شروع فصل سرما واحدها بازسازی و مالکین در آنجا ساکن شوند.

این مسوول از خدمات‌رسانی شایسته و به موقع به سیل زدگان روستای هدف تشکر و قدردانی کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه بنیاد مسکن صرفا در خصوص نوسازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی مسئولیت دارد، خواستار همکاری سایر خدمات توسط نهادها و دستگاه‌های خدمات در این روستا هستیم.

در پایان دهیار و شورای روستای نسه‌کوه ویسی از تلاش و پیگیری  تمامی مسوولان و دستگاه‌های خدمات‌رسان خصوصا جنتی مدیرکل و مجموعه بنیاد مسکن تقدیر و ابراز امیدواری کرد با عزم و همت مسئوولان استانی وشهرستانی و همچنین مشارکت مردم تا شروع فصل سرما ساکنین این روستا اسکان داده شوند و لبخند رضایت بر لبان این خانوادهای سیل زده نشانده شود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما