کدخبر : 168556
پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸
فاقددیدگاه
پرینت

لزوم افزایش سهمیه هرمزگان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت

بندرعباس - نماینده مردم هرمزگان در مجلس گفت: سهمیه ویژه ای برای هرمزگان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت اختصاص یابد.
لزوم افزایش سهمیه هرمزگان در آزمون استخدامی وزارت بهداشت

به گزارش خبرگزاریبه گزارش جنوب پرس ، ، حسین هاشمی تختی گفت: بزودی ۳ آمبولانس دریایی پیشرفته با قابلیت حمل هر کدام ۴ بیمار ویژه و انتقال در شرایط بد آب و هوایی به استان هرمزگان اختصاص می‌یابد.

هاشمی تختی در تشریج جلسه مجمع نمایندگان استان هرمزگان با تقوی نژاد معاون توسعه مدیریت ومنابع انسانی وزارت بهداشت و درمان، اظهار کرد: یکی از جدی‌ترین خواسته‌های ما از وزارت بهداشت و درمان، تقویت نیروهای انسانی متخصص در استان از طریق اختصاص سهمیه‌ای قابل توجه از فرآیند استخدامی ۲۰ هزار نفری این وزارتخانه است.

وی افزود: کمبود نیروی انسانی در حوزه بهداشت و درمان استان مشهود است و ما دغدغه خود در این زمینه را به طور ویژه از وزارت بهداشت و درمان و نهاد ریاست جمهوری تا حصول نتیجه نهایی پیگیری خواهیم کرد.

نماینده مردم هرمزگان تصریح کرد: از وزارت بهداشت و درمان خواسته‌ایم تا جذب نیروی ماندگار در استان را در این فرآیند استخدامی مورد توجه ویژه قرار دهد چرا که پاره‌ای از استخدامی‌های گذشته، پس از طی شدن فرآیندهای جذب از استان هرمزگان درخواست انتقالی داده‌اند و عملاً استان دچار کمبود نیرو در این حوزه شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: تأمین بودجه برای تکمیل بیمارستان شریعتی بندرعباس از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه بود که معاون وزیر بهداشت و درمان قول داد تا بزودی اعتبار ویژه‌ای در این زمینه اختصاص پیدا کند.

وی همچنین عنوان کرد: تخصیص جدی‌تر اعتبارات به ساخت بیمارستان ۵۳۰ تختخوابی بندرعباس نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در نشست مجمع نمایندگان استان با معاون وزیر بهداشت و درمان بود.

وی در این باره توصیح داد: کمبود تخت‌های بیمارستانی در هرمزگان و بخصوص شهرستان بندرعباس محسوس است و معاون وزیر بهداشت و درمان قول داد تا اعتبارات ویژه‌ای نیز به تکمیل بیمارستان ۵۳۰ تختخوابی بندرعباس اختصاص یابد.

نماینده بندرعباس ادامه داد: بزودی ۳ فروند آمبولانس دریایی برای بکارگیری در محدوده جزایر هرمز و قشم اختصاص می‌یابد و در این زمینه مقرر شد تا کادر درمانی مورد نیاز این شناورها نیز اختصاص و دوره‌های لازم در این زمینه را طی کنند.

هاشمی تختی خاطرنشان کرد: این شناورهای آمبولانس، ظرفیت ۴ بیمار تحت مراقبت‌های ویژه را دارند و در هر آب و هوایی توان انتقال بیمار را به بیمارستان هدف خواهند داشت.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما