کدخبر : 168550
پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۵
فاقددیدگاه
پرینت

۶۰ ساعت آموزش مهارتی برای دانش آموزان لازم است

شیراز- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، گفت: از ابتدای سال جاری در متوسطه اول هر دانش‌آموز موظف است ۶۰ ساعت آموزش مهارتی ببیند.
 ۶۰ ساعت آموزش مهارتی برای دانش آموزان لازم است

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، حشمت الله کوشکی چهارشنبه شب در مراسم گرامیداشت هفته ملی مهارت و جشن بزرگ خانواده آموزش فنی و حرفه‌ای استان فارس که به میزبانی تالار حافظ برگزار شد، افزود: از اهدافی که در هفته ملی مهارت دنبال می‌کنیم ترویج فرهنگ مهارت آموزی در سطح جامعه است؛ امروز تمامی مسئولان کشور متفق‌القول به این نتیجه رسیده‌اند که یکی از مؤلفه‌های حل معضل بیکاری مهارت آموزی است.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی امروزه نه یک انتخاب که یک التزام است، تصریح کرد: این فرهنگ در حال بدل شدن به یک گفتمان است؛ پیشرفت تکنولوژی به ما اعلام می‌کند برای ماندن در بازار امروز باید خود را به روز کنیم و اگر حرفه‌ها و آموزش‌های ما به روز نشود با مشکل مواجه می‌شویم.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای فارس در ادامه گفت: آنچه کشور ما را از تنگناهای اقتصادی نجات می‌دهد مهارت آموزی است؛ در دولت تدبیر و امید موضوع ایران مهارت براساس تفاهم‌نامه با اداره کل آموزش و پرورش منجر به این شد که تعداد افراد بسیاری را از ابتدای امسال در متوسطه اول هر دانش‌آموز موظف است ۶۰ ساعت آموزش مهارتی ببیند.

به گفته کوشکی، طرح مهارت آموزی در محیط واقعی کار، آموزش سربازان وظیفه، کارورزی فارغ‌التحصیل دانشگاهی و مشاوره شغلی در دانشگاه‌ها که اولین آن در دانشگاه شیراز افتتاح شده است، آموزش زنان سرپرست خانوار و روستاییان از طرح‌های این اداره کل است.

وی با این حال خبر داد که از ۸ هزار مددجوی عضو کمیته امداد امام (ره) که یکسال آموزش دیده‌اند ۶ هزار نفر مشغول به کار شده‌اند.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما