کدخبر : 168548
پنج شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۴
فاقددیدگاه
پرینت

صادرات تولید مازاد کشاورزی فارس مدنظر باشد/ توسعه کشت گلخانه ای

شیراز _ استاندار فارس گفت: بخش دولتی و خصوصی باید توجه داشته باشند که در سال جاری به طور حتم مازاد تولید محصولات کشاورزی داریم و باید برای صادرات آنها به کشورهای منطقه برنامه ریزی داشت.
صادرات تولید مازاد کشاورزی فارس مدنظر باشد/ توسعه کشت گلخانه ای

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، عنایت الله رحیمی عصر چهارشنبه در شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی با اشاره به فراهم سازی زیر ساخت های گلخانه ای بیان کرد: در نظام صدور پروانه ها که ابلاغ شد، تسهیلاتی در ضمینه ایجاد گلخانه ها فراهم شود که برای استان نیاز است.

وی افزود: در حال حاضر ۴۵۰ هکتار مساحت کشت گلخانه ای در استان فارس است که در مقایسه با گذشته رشد ۲ برابری داشته است.

وی با اشاره به تشکیل ستاد گلخانه ها در استان فارس تاکید کرد: ستاد گلخانه را تشکیل شده و قرار است ۶۵۰ هکتار گلخانه احداث کنیم که بالغ بر ۲ و نیم برابر حال حاضر است.

استاندار فارس با بیان اینکه جهاد کشاورزی باید میزان دقیق تولیدات سیفی جات و گوجه فرنگی را مشخص کند یادآور شد: جهادکشاورزی در استان باید میزان دقیق تولیدات محصولات سیفی نظیر گوجه فرنگی را مشخص کرده و اتاق بازرگانی هم ظرفیت تولید رب و دیگر محصولات گوجه فرنگی را مشخص کند و با همکاری مجلس بستری برای صادرات تولید فراهم شود.

رحیمی با اشاره به وجود بازار مناسب در کشورهای همسایه برای تولیدات محصولات غذایی استان فارس گفت: امسال حتماً مازاد تولید داریم که باید در راستای صادرات آنها تلاش و برنامه ریزی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: باید قیمت خرید گوجه فرنگی و سایر سیفی جات به شکلی مشخص شود که تولیدکننده ضرر نکند.

استاندار فارس بر لزوم توجه به استاندارد ایران و استانداردهای کشور مقصد در موضوع صادرات موادغذایی تاکید کرد: اگر مجوز صادراتی صادر شود سعی کنیم استاندارد های کشور های مورد نظر را داشته باشیم که بر اساس آن کشور اقدام شود تا بازار را به دست بگیرد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما