کدخبر : 168430
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸
فاقددیدگاه
پرینت

زلزله ۴.۹ ریشتری «بندرکنگ» هرمزگان خسارت جانی نداشته است

فرماندار بندرلنگه گفت: زلزله ۴.۹ ریشتری بندرکنگ هیچ‌گونه خسارات جانی را در بر نداشته، البته یک تیم جهت ارزیابی خسارات جزئی به محل اعزام شده‌ است.

زلزله ۴.۹ ریشتری «بندرکنگ» هرمزگان خسارت جانی نداشته است

علی نیکویی دقایقی پیش در گفت وگو با خبرنگار به گزارش جنوب پرس ، در بندرلنگه، با بیان اینکه زلزله ای با بزرگی ٤.٩ بندر کنگ را لرزاند، اظهار داشت: این زمین لرزه در ساعت ٠٣:٢٩:٠١ در عمق ١٣ کیلومتری به ثبت رسیده و در اکثر نقاط شهرستان بندرلنگه احساس شد.

وی با اشاره به حضور در مناطق زلزله زده، افزود: از ساعات اولیه صبح در مناطق زلزله زده در بندرکنگ،  روستای حمیران و بندرمعلم حضور یافتیم و خسارات را بررسی کردیم.

فرماندار شهرستان بندرلنگه بیان کرد: خوشبختانه این زلزله هیچ‌گونه خسارات جانی را در بر نداشته و تیم جهت ارزیابی خسارات جزئی که به برخی منازل وارد آمده، به محل اعزام شده‌اند.

نیکویی یادآور شد: در بازدید میدانی فقط ترک‌خوردگی چند منزل خشت گلی و قدیمی و فروریختن دیوارهای بلوکی فاقد فونداسیون، همچنین سقوط قسمتی از بالای مناره مسجد جامع روستای حمیران مشاهده شده است.

وی گفت: اوضاع منطقه در حال کنترل است و اکیپ‌های مختلف امداد و نجات و ارزیاب در محل حضور دارند.

همچنین دو زلزله به بزرگی ۳.۵ و ۳.۳ ریشتر به ترتیب در ساعت ۳:۵۰:۳۶ و ۳:۵۶:۲۱ در عمق ۱۰ کیلومتری ثبت شده است.

گفتنی است، زمین لرزه دیگری به بزرگی ۳٫۳ ریشتر در ساعت ۸:۸:۴۵ در عمق ۲ کیلومتری، امروز سه شنبه یکم مرداد ماه، بندر کنگ را لرزاند.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما