کدخبر : 168289
دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
فاقددیدگاه
پرینت

جشن بیست هزار آرزو در بندرعباس برگزار می شود

بندرعباس - مدیر عامل موسسه "محله زیبای من" گفت: جشنی برای آشنایی عموم مردم و خیرین با طرح «بیست هزار آرزو» هشتم مرداد ماه در تالار شهید آوینی برگزار خواهد شد.
جشن بیست هزار آرزو در بندرعباس برگزار می شود

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، عبدالله محترم‌پناه ظهر یکشنبه در نشست خبری جشن بیست هزار آرزو (طرح یاری تحصیل دانش‌آموزان نیازمند) اظهار داشت: دو مؤسسه «نهال مهر امید» و «محله زیبای من» با محتوای کمک رسانی به دانش‌آموزان نیازمند جهت جلوگیری از ترک تحصیل با یکدیگر همکاری می‌کنند.

وی با بیان برگزاری جشن بیست هزار آرزو، تشریح کرد: بخش برگزاری جشن بر عهده مؤسسه «محله زیبای من» است.

محترم‌پناه ادامه داد: هدف از برگزاری این جشن، معرفی طرح «بیست هزار آرزو» و معرفی این دو مؤسسه برای عموم مردم و خیرین است.

مدیر عامل مؤسسه “محله زیبای من” با ذکر اینکه یکی از اهداف برگزاری جشن نشان دادن کمک مردم است، عنوان کرد: این جشن هشتم مرداد ماه ساعت ۲۰ در تالار شهید آوینی برگزار خواهد شد. بناست در این جشن از مسئولین استانی به جهت مشاهده همکاری مردم دعوت به عمل آید تا مدیران و مسئولین نیز همکاری‌هایی را در این زمینه داشته باشند.

وی گفت: هدف دیگر این جشن شناسایی خیرین است. به واسطه جشن می‌توان خیرینی که توانایی کمک به این طرح را دارند شناسایی شوند.

محترم‌پناه با ذکر اینکه دو سال از شروع طرح بیست هزار آرزو گذشته است، ابراز کرد: مؤسسه “محله زیبای من” سه سال است که با هدف مشارکت مردم در توسعه مناطق حاشیه نشین و بافت‌های فرسوده فعالیت خود را آغاز کرده است.

مدیر مؤسسه “محله زیبای من” عنوان کرد: اقداماتی در برخی از محلات مثل چاهستانی (که دفتری برای مطالعات و توسعه ایجاد شده است) شهرک توحید، کمربندی، پشت‌بند و اسلام آباد در حال انجام است.

محترم‌پناه بیان داشت: از جمله اقداماتی که مؤسسه “محله زیبای من” انجام داده است می‌توان به زیبا سازی شهر و محلات مثل درختکاری، پاکسازی و رنگ‌آمیزی محله که با همکاری مردم انجام می‌شود اشاره کرد.

وی گفت: با بررسی‌های صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که محلات کمتر توسعه یافته نیازمند انجام حرکت‌های فرهنگی بودند چراکه دارای جوانانی مستعد بودند. به همین دلیل تصمیم به برگزاری کلاس‌های فرهنگی گرفته شد تا جوانان بتوانند خود را درگیر هنر کنند و خود را از مسائل حاشیه‌ای خارج کنند تا در نهایت به ارتقا سطح فرهنگی محله منجر شود.

مدیر مؤسسه “محله زیبای من” اذعان کرد: یکی از مشکلات حاشیه نشینی اقتصاد و معیشت است که تمام مشکلات موجود به این موضوع گره خرده است یعنی عدم رشد فرهنگی نیز در گرو همین مورد بود. راه‌کاری که برای این موضوع در نظر گرفته شد برگزاری کلاس‌هایی بود که منجر به ایجاد شغل و مهارت شود.

محترم‌پناه ابراز کرد: کلاس‌هایی مثل آموزش برق کشی ساختمان و بنایی برگزار شد و در مراحل بعدی نیز کلاس‌های معرق کاشی و نجاری نیز برگزار شد که بازدهی بیشتری داشت و الان تمرکز بر این کلاس‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۱۰۰ نفر در این کلاس‌ها آموزش داده شدند که که منجر به اشتغال حدود ۲۰ نفر از آنان شد.
مدیر مؤسسه “محله زیبای من” عنوان کرد: مؤسسه در این مدت نزدیک به دو هزار نفر داوطلب و حامی دارد که در طرح‌های مختلف آن را حمایت می‌کنند. طرح‌هایی مانند سین هشتم که با حضور ۸۰۰ نفر از این داوطلبان جهت پاکسازی ساحل برگزار شد.
محترم‌پناه بیان داشت: از این تعداد ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم با مؤسسه همکاری می‌کنند که ۶۰ نفر در گروه موسیقی، ۳۰ نفر در گروه تئاتر، ۲۰ نفر در گروه نجاری، ۵۰ نفر در گروه عکاسی، ۱۰ نفر در گروه مهندسی (که مطالعات را بر عهده دارند) و گروه‌های دیگر مشغول به فعالیت هستند.
وی گفت: هسته اصلی اصلی مؤسسه را پنج نفر هیأت مدیره تشکیل داده است که برای شاخه‌ها اقتصادی و فرهنگی برنامه‌ریزی می‌کند.
مدیر مؤسسه “محله زیبای من” اذعان کرد: ارائه طرح بازگشایی خیابان و ایجاد جریانسازی فرایندی جهت بازگشایی و برگزاری جلسات مختلف با راه و شهرسازی در راستای بازگشایی معابر از جمله اقدامات انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: در جهت نصب بیلبوردهای محیطی نیز تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری در حال انعقاد است و با صدا و سیما نیز قرار دادی در جهت اطلاع رسانی منعقد شده است.
مدیر مؤسسه “محله زیبای من” عنوان کرد: مقرر شده است که جلساتی با ادارت مرتبط نیز برگزار شود تا به صورت شبکه اداری در استان اطلاع رسانی شود.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما