کدخبر : 168118
شنبه 29 تیر 1398 - 18:11
فاقددیدگاه
پرینت
معاون قوه قضائیه:

سامانه ثبت اموال و دارایی های مسئولان در حال تکمیل است

معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در حال طراحی و تکمیل سامانه ثبت احوال و دارایی های مسئولان است.

حجت الاسلام حمید شهریاری روز شنبه در نشست خبری در حاشیه بیست و پنجمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ افزود: امنیت بانک اطلاعات سامانه اموال مسئولان با کمک شرکت های دانشگاهی بررسی و ابتدا به صورت پایلوت در شبکه ملی عدالت راه اندازی می شود.

به گزارش ایرناوی گفت: بعد از آزمایش سامانه ثبت اموال و دارایی های مسئولان در شبکه ملی عدالت، پروژه دیگری هم تعریف کرده ایم که بر اساس آن شهروندانی که نمی توانند در دادگستری حضور پیدا کنند، از طریق شبکه اینترنت به مسائل آنها رسیدگی شود.

شهریاری از انجام طرح پایلوت سامانه تا یک ماه دیگر خبر داد و افزود: تا دستیابی به سامانه ای که امنیت آن تضمین شده باشد، این طرح به صورت پایلوت در شبکه ملی عدالت اجرا و فقط قضات و همکاران ما در دادگستری ها به آن دسترسی خواهند داشت.

وی، سامانه ثنا را بعد از شبکه بانکی، بزرگترین شبکه گسترده ملی ارزیابی کرد و گفت: با کمک این سامانه، مدیران شهری به اطلس جرایم کشور به تفکیک شعب دسترسی خواهند داشت تا در برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی از آن استفاده کنند.

این مقام قضایی با اشاره به راه اندازی اولین شتاب دهنده مرکز کسب و کار قوه قضائیه با همکاری مرکز علم و فناوری ریاست جمهوری گفت: امروز با ریاست جمهوری تفاهم نامه ای در این رابطه امضا می کنیم.

وی با اشاره به استفاده ۴۷۵ زندانی از پابند الکترونیک افزود: خط تولید سخت افزار پابند الکترونیک را برای بازدید عموم در نمایشگاه الکامپ امسال به نمایش گذاشتیم.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه افزود: طرح پابند الکترونیک از سال ۹۴ آغاز شده است و تا پایان خرداد امسال ۴۷۵ پابند استفاده شد که ۳۴۴ مورد حکم های اجراشده پایان یافته است و ۱۳۱ مورد تحت نظارت هستند.

وی ادامه داد: این پابندها با تلاش متخصصان داخلی طراحی و تولید می شود و قانون گذار اجازه داده تا مجازات های درجه هشت تا پنج مشمول پابند شود و ما پیشنهاداتی برای افزایش مجازات های درجه چهار به استثنای برخی مجازات ها داریم که می تواند استفاده از پابندها را گسترش دهد.

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: بیش از ۲۰ میلیون نفر از شهروندان در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند که این موضوع احراز هویت شهروندان را تسهیل می کند.

شهریاری، احراز هویت از طریق سامانه الکترونیکی را قطعی عنوان کرد و گفت: نرخ نفوذ ابلاغ الکترونیکی بیش از ۸۰ درصد است که امیدواریم آن را صد در صد کنیم.

مرکز آمار و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه و معاونت فناوری قوه قضاییه و شرکت حامی در این نشست تفاهم نامه‌ای در رابطه با راه اندازی اولین شتاب دهنده مرکز کسب و کار قوه قضاییه، هویت سنجی الکترونیکی امضا کردند.

بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار همگرایی دولت الکترونیک و عدالت الکترونیک در خدمت مردم از بیست و هفتم تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز شده است و تا فردا (یکشنبه) ادامه دارد.

مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه، معاونت حقوقی قوه قضاییه، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان پزشکی قانونی، سازمان زندان‌ها، مرکز پاسخگویی مردمی (۱۲۹)، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، روزنامه رسمی و دیوان عدالت اداری در قالب میز خدمت دستاوردها و خدمات خود را در سالن دولت الکترونیک از ساعت ۱۰ تا ۱۶ ارائه می دهند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما