کدخبر : 168077
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۲
فاقددیدگاه
پرینت

میناب به عنوان شهر طرح کشت گلخانه ای در ایران معرفی شود

میناب - سخنگوی کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: شهرستان میناب با توجه به شرایط آب و هوایی که دارد به عنوان شهر پایلوت در اجرای طرح گلخانه ای به تمام ایران باید شناخته شود.
میناب به عنوان شهر طرح کشت گلخانه ای در ایران معرفی شود

به گزارش خبرنگاربه گزارش جنوب پرس ، ، سیده فاطمه ذوالقدر صبح جمعه در آئین اختتامیه نخستین همایش کشت هزاره میناب گفت: زنان کشاورز زحمات زیادی را کشیده اند و امروزه در زمینه کار آفرینی و صنایع دستی تولیدات زیادی دارند.

سیده فاطمه ذوالقدر افزود: این خانم های توانمند هرمزگانی امروز با کم ترین امکانات خودشان با مشتری خارجی صحبت می کنند و محصولات خود را بدون واسطه به کشور های همسایه صادر می کنند.

وی با توجه به دو مصوبه اصلی برنامه ششم عنوان کرد: ما در برنامه ششم دو کار مفید انجام دادیم که این مصوبات جز سایت های کلان نظام محسوب می شود نخست توسعه سواحل و مکران و بعد توجه به زنان بد سرپرست یا خود سرپرست است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در کشور ما امار زنان بد سرپرست بالغ بر ۷میلیون نفر است که در استان هرمزگان هم تعداد زنان بدسرپرست یا خود سرپرست بسیار زیاد است.

وی افزود: لازم است به این زنان توجه ویژه ای شود تا بتوانند در بحث کار آفرینی و تولید ایجاد اشتغال کنند

سیده فاطمه ذوالقدر با اشاره به وضعیت آب و هوایی شهرستان میناب گفت: پیشنهاد ما این است که شهر میناب به عنوان شهر پایلوت در اجرای طرح گلخانه ای انتخاب و به تمام ایران معرفی شود.

دکتر ذوالقدر اضافه کرد: در صورت موفقیت این طرح در شهرستان میناب، این پایلوت در تمام کشور اجرا خواهد شد تا شاهد موفقیت های بیشتری در این حوزه باشیم.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید اعضای کمسیون های مجلس شورای اسلامی از پنجشنبه بازار میناب اذعان کرد: پنجشنبه بازار میناب با قدمت ۵۰۰ ساله نباید با چنین وضعیتی باشد.

وی تشریح کرد: اولویت ما در فرصت باقی مانده ساماندهی پنجشنبه بازار میناب است چرا که در این بازار تاریخی اکثر فروشندگان خانم ها هستند و شایسته نیست با آن شرایط کسب و امرار معاش کنند.

سیده فاطمه ذوالقدر در پایان با اشاره به فرودگاه میناب گفت: فرودگاه میناب پروژه عظیمی است که باید دولت و مسئولین به آن توجه ویژه داشته باشند.

دکتر ذوالقدر سخنگوی فرهنگی مجلس شورای اسلامی افزود: تمام سعی ما این است که از فرودگاه میناب علاوه بر مسافربری بتوانیم به جهت صادرات محصولات کشاورزی نیز استفاده کنیم.

منبع:مهر

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما