کدخبر : 167942
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
فاقددیدگاه
پرینت

برخورد با هرگونه عوامل تضییع‌کننده حقوق مردم

رییس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه بازدید از حوزه قضایی شهرستان جاسک گفت: با هرگونه کم کاری که موجب تضییع حقوق مردم شود برخورد خواهد شد.

برخورد با هرگونه عوامل تضییع‌کننده حقوق مردم

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از جاسک، علی صالحی در جریان بازدید از حوزه قضایی این شهرستان اظهار داشت: دادگستری کل استان هرمزگان در تلاش است با اعتلای اخلاق مداری و سرلوحه قراردادن تکریم ارباب رجوع ،  ضمن تأمین امکانات لازم در کنار ارائه خدمات مطلوب قضایی به مراجعین، گام های مؤثری را در جهت رضایتمندی مردم بردارد.

وی در ادامه افزود: بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی نیز به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان و تکریم ارباب رجوع در زمره مهمترین اهداف و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر این مطلب که همه مسؤولین و کارکنان دستگاه قضایی باید با وجود برخی نواقص و کاستی‌ها به مجاهدت و تلاش انقلابی اهتمام داشته باشند ، خاطرنشان کرد: کارکنان و کارگزاران که سرمایه‌های کشور هستند باید مراقب باشند که فریب زر و زیور دنیا را نخورند و با کم کاری و عدم مسؤولیت پذیری مردم را نسبت به نظام بدبین نکنند.

 صالحی با تأکید بر اینکه با هرگونه فساد و کم کاری که موجب تضییع حقوق مردم شود برخورد خواهد شد، ضرورت نظارت مستمر همه مسؤولین بر مجموعه های تحت امر خود را یادآور شد.

این مقام قضایی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: عزم خود را جهت مقابله با قاچاق به ویژه از نوع سازمان یافته آن جزم کرده ایم  و با تشکیل دبیرخانه پرونده های مهم در دستگاه قضایی ، تمامی پرونده های حوزه قاچاق به دقت رصد می شوند و از بدو تشکیل تا صدور حکم مورد نظارت مدیریت ارشد دادگستری استان قرار خواهند داشت.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از بازداشتگاه جاسک نیز بازدید و با حضور در اندرزگاه این مجموعه از نزدیک با مددجویان گفتگو کرد.

وی بر لزوم بازدید منظم مسؤولین قضایی از زندان ها و بازداشتگاه‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: حضور در جمع مددجویان ، علاوه بر رسیدگی سریع تر به مشکلات احتمالی، سبب کاهش فشارهای روحی و روانی آنان نیز می‌شود.

صالحی در ادامه روند سرکشی از حوزه‌های قضایی شرق هرمزگان از دادگستری شهرستان سیریک بازدید و با رئیس ، قضات، کارکنان و مراجعین این حوزه قضایی دیدار و گفتگو کرد.

وی در جریان این بازدید اظهار داشت: رؤسا و مسئولین حوزه های قضایی باید در محل خدمت خود مستقر باشند و امکان خدمت‌رسانی شبانه‌روزی به مردم را فراهم سازند.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این مطلب که دستگاه قضایی حامی نیروهای انتظامی و ضابطین است، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده هرگونه قانون‌شکنی با متمردین نسبت به نیروی انتظامی، برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

گفتنی است، رییس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان سرکشی از حوزه‌های قضایی شرق استان که دو روز به طول انجامید ، از دادگستری شهرستان‌های میناب و رودان و بخش رودخانه نیز بازدید کرد و ضمن مشاهده روند رسیدگی‌ها در شعب مختلف، از سوی مسئولین مربوطه در جریان نحوه رسیدگی و آمار ورودی و موجودی پرونده‌ها قرار گرفت.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما