کدخبر : 167873
دوشنبه 24 تیر 1398 - 19:46
فاقددیدگاه
پرینت

ایجاد اشتغال پایدار برای ۱۸۶۰ نفر از مددجویان هرمزگانی

مدیرکل بهزیستی استان هرمزگان گفت: در سال گذشته، یک هزار و ۸۶۰ نفر از مددجویان بهزیستی هرمزگان از اشتغال پایدار بهره‌مند شدند.

به گزارش جنوب پرس ، غلامحسین رنجبر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال گذشته تعداد یک هزار و ۸۶۰ نفر از مددجویان تحت پوشش این اداره از طریق ارائه فرایندهای خویش فرمایی،کارفرمایی و کمک‌های بلاعوض به اشتغال پایدار رسیدند.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان پایتخت اقتصادی کشور است، افزود: از صنایع به ویژه غرب استان در خواست داریم موضوع اشتغال مددجویان که همان سهم سه درصد است را پیش از پیش در دستور کار قرار دهند و دستگاه‌های اجرایی هم به موضوع سه درصد سهمیه اشتغال مددجویان توجه بیشتری کنند تا بخش عمده مشکل اشتغال مددجویان برطرف شود.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان با بیان اینکه طبق قانون وظیفه بهزیستی نگهداری معتادان متجاهر است، بیان کرد: برخی مواقع نیروی انتظامی معتادان زیادی را از سطح شهر جمع‌آوری می‌کند؛ اما بهزیستی وظیفه نگهداری معتادان متجاهر در قالب کمپ‌های ماده ۱۶ را دارد و متأسفانه تعدادی از آن‌ها دوباره در شهر رها می‌شوند و با توجه به اینکه هرمزگان استانی ساحلی و مهاجر پذیر است حدود ۵۰ الی۶۰ درصد از این معتادان غیر بومی هستند.

رنجبر در ادامه به برنامه‌های هفته بهزیستی پرداخت و عنوان کرد: غباروی گلزار شهدا، افتتاح مسکن روستایی، دیدار با خانواده‌های نیازمندان، افتتاح مرکز اقامتی ضایعات نخاعی، برنامه جدید موبایل وند، افتتاح خانه خیرین و افتتاح مرکز رشد مردم نهاد از اهم این برنامه‌هاست.

وی به موضوع پیشگیری وکاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: ۱۳ دستگاه در این امر مهم وظیفه دارند و بهزیستی در مقام اجر نیازمند یاری سایر دستگاه‌های متولی است و این باره در سال گذشته طرحی را با عنوان «پازک» در پنج محله اجرا کردیم و نتیجه خوبی از اجرای این طرح حاصل شد و بنا داریم در سال‌جاری این تعداد را به ۶۰ محله افزایش دهیم.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان در ادامه داد: اولویت‌های ما در بحث کاهش آسیب‌های اجتماعی در ۱۱ بخش عمده که شامل اعتیاد، طلاق، زنان خشنویت دیده، کودکان کار، کودک آزاری و… است.

 رنجبر در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مناسب‌سازی رمپ‌ها برای عبور و مرور معلولین پرداخت و خاطر نشان کرد: کارهایی در این بخش از سوی ارگان‌ها برای مناسب‌سازی صورت گرفته؛ اما هنوز در بسیاری از مکان‌ها و ادارات این مشکل همچنان پا برجا است و معلولین برای رفت و آمد دچار مشکل هستند.

وی به تعداد ۷۱۳ نفر از مددجویان دانشجو اشاره کرد و عنوان کرد: از مجموع این تعداد ۴۱۷ نفر دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی، ۹۰ نفر دانشجوی دانشگاه هرمزگان و ۲۰۶ نفر دانشجوی دانشگاه‌های پیام نور، فنی حرفه ای و علمی کاربردی هستند و طبق توافقنامه منعقد شده با دانشگاه آزاد اسلامی، ۸۰ درصد هزینه را بهزیستی تقبل می‌کند، ۲۰ درصد دانشگاه آزاد تخفیف می‌دهد و سایر دانشگاه‌ها بهزیستی ۶۰ درصد هزینه‌ها را تقبل می‌کند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان به آمار بیماران اعصاب و روان در مراکز نگهداری پرداخت و بیان کرد: در مراکز نگهداری شبانه‌روزی ۸۳ نفر مرد و ۶۰ نفر زنان است و توسط چهار گروه ۵۰ نفره که تعداد ۲۰۰ نفر هستند در منزل ویزیت می‌شوند.

رنجبر ادامه داد: آن دسته از بیمارانی که در منزل ویزیت می‌شوند ۴۲۵ هزار تومان در بیماران بستری و افراد دارای مجهول‌الهویه، مبالغ بالاتری هزینه می‌شود.

به گزارش فارس وی در پایان نقش واهمیت رسانه‌ها را بسیار تأثیرگذار در جامعه خواند و اضافه کرد: رسانه‌ها با توجه به نقش و تأثیرگذاری خود در جامعه می‌تواند در بخش‌های مختلف با اطلاع‌رسانی و آگاهی رساندن به جامعه هدف یار و حامی مجموعه بهزیستی باشند.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما