به گزارش جنوب پرس ، ابوذر دهدار عصر امروز در جلسه شورای شهر بوشهر در خصوص سؤال یکی از شهروندان مبنی بر استخدامی‌های شهرداری بوشهر، اظهار داشت: از زمان آغاز به کار شورای پنجم، طبق بخش‌نامه وزارت کشور، تاکنون هیچ‌گونه سهمیه جذبی برای شهرداری بوشهر در نظر گرفته نشده که این را ظلم به مردم بوشهر تلقی می‌کنیم.

در شورای پنجم، یک نفر هم استخدام شهرداری بوشهر نشده است

رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با بیان اینکه در شورای شهر فعلی، حتی یک نیروی قراردادی یا شرکتی استخدام شهرداری نشده است، ابراز کرد: برخی افرادی که در شهرداری بوشهر مشغول به کار هستند،  پس از گذشت ۲۵ سال هنوز جذب شهرداری نشده‌اند و به‌صورت شرکتی هستند و هر لحظه امکان بیکار شدن آن‌ها وجود دارد.

استخدام سفارشی وخانوادگی در شهرداری

وی تصریح کرد: صادقانه می‌گویم که در دوره‌های قبلی شهرداری و شورای شهر، برخی افراد به‌صورت سفارشی و خانوادگی در سازمان‌های زیر مجموعه شهرداری استخدام شده بودند اما در شورای پنجم حتی یک نفر هم استخدام شهرداری بوشهر نشده است.

وجود ۱۸۰ کیوسک در شهر بوشهر

مهدی عالی پور در خصوص وضعیت کیوسک‌های سطح شهر بوشهر اظهار داشت: همه تخلفات کیوسک‌ها به‌صورت کلی و جامع جمع‌آوری‌شده است.

سرپرست خدمات شهری شهرداری بوشهر گفت: در سطح شهر بوشهر تعداد ۱۸۰ کیوسک وجود دارد که از این تعداد فقط ۲۰ کیوسک تعیین تکلیف شده است؛ در کمتر از یک ماه آینده دکه‌های غیرمجاز پلمپ و صاحبان این کیوسک‌ها به دادگاه معرفی خواهند شد.

با وجود عدم صدور مجوز، شاهد افزایش کیوسک‌ها هستیم

کیوان هاشم‌زاده گفت: قطعاً بالای ۲۰۰ دکه در سطح شهر بوشهر وجود دارد که دکه‌های غیرقانونی درصد بسیار بالایی است که متأسفانه در سال‌های اخیر علی‌رغم اینکه حتی یک مجوز صادر نشده است اما شاهد افزایش کیوسک‌ها در معابر عمومی شهر هستیم.

عضو شورای شهر بوشهر عنوان کرد: از شهردار بوشهر درخواست دارم تعداد دو کیوسک با کاربری مشخص در نقاطی از شهر که ضرورت دارد، ایجاد شود و به مزایده عموم گذاشته شود تا افراد متقاضی با نحوه درج مجوز و فعالیت در کیوسک‌ها آشنا شوند.

اعضای شورای شهر مانع از برخورد با دکه‌های غیرقانونی می‌شوند

عبدالخالق برزگرزاده نیز در این جلسه اظهار داشت: مسئله دکه‌ها توسط شهردار و مجموعه شهرداری حل نخواهد شد؛ یکی از عواملی که باعث شده است که دکه‌ها ساماندهی نشوند، اعضای شورای شهر بوشهر هستند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر بوشهر افزود: هر وقت قصد داشتیم با کیوسک‌های غیرمجاز برخوردی شود، یکی از اعضای شورا از روی دلسوزی مانع از پلمپ این کیوسک‌ها در سطح شهر شده‌اند.

وی تصریح کرد: شورا و شهرداری بوشهر از اختیاراتی که در این زمینه دارند، استفاده کنند و وظایف قانونی خود را به نحو احسن و بدون هیچ مماشاتی انجام دهند.

دکه‌های غیرقانونی پلمپ و به دادگاه معرفی می‌شوند

ابوذر دهدار در خصوص وضعیت کیوسک‌های سطح شهر، بیان کرد: همه کیوسک‌های سطح شهر بوشهر به طریقی از جانب افراد مختلف، حمایت‌شده‌اند که هر ماه شاهد افزایش دکه‌های غیرقانونی هستیم ؛ در این خصوص همه مسؤولین شهرداری مقصر هستند.

براساس گزارش فارس رئیس شورای شهر بوشهر تصریح کرد: همه دکه‌های سطح شهر باید تعیین تکلیف و قراردادهای آن‌ها رؤیت شود؛ دراین‌بین، دکه‌های مجاز شماره‌گذاری شوند و هر کسی که به‌صورت غیرقانونی دکه‌ای بنا نهاده، تخلف محسوب می‌شود و باید ضمن پلمپ نمودن دکه، این افراد به دادگاه معرفی شوند.