کدخبر : 167773
یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۴
فاقددیدگاه
پرینت

تسهیلات بانکی، فرصت یا معضل

مدیر مجتمع صنعتی پرورش شترمرغ خلیج فارس قشم گفت: قوانین بانک‌ها و صندوق‌های مالی برای پرداخت وام‌های اشتغالزایی، فرآیند ارائه تسهلات را به مانعی در مسیر رونق تولید تبدیل کرده است.

تسهیلات بانکی، فرصت یا معضل

به گزارش خبرگزاری به گزارش جنوب پرس ، از قشم، عباس سَقِزچی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عشق به تولید و پرورش شترمرغ باعث شد ازسال ۱۳۸۲ عملیات ایجاد مزرعه پرورشی را در قشم آغاز کنم.

وی ادامه داد: این کار با سرمایه اولیه یک میلیارد تومان آغاز و هم اینک هزینه نگهداشت ماهیانه آن ۳۲ میلیون تومان است.

مدیر مجتمع صنعتی پرورش شترمرغ خلیج فارس قشم تصریح کرد: فعالیت مزرعه با هفت قطعه شترمرغ آغاز و در حال حاضر ۲۹ قطعه شترمرغ به صورت خانواده و ۱۲۳ قطعه جوجه در آن وجود دارد.

سقزچی ادامه داد: به همت جهاد کشاورزی و مجموعه فرمانداری قشم برق مورد نیاز با انشعاب کشاورزی تامین شد اما تا کنون آب در اختیار این مجموعه تولیدی قرار نگرفته که سبب تحمیل هزینه‌های گزاف خرید آب شرین‌کن صنعتی برای استفاده از آب چاه شده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه صنایع با بی مهری و گاها سنگ‌اندازی‌ها مواجه هستند و وعده‌های مسوولان، داستان‌های غم‌انگیزی است که انگیزه‌ها را از بین می‌برد.

این کارآفرین بیان کرد: قوانین بانک‌ها و صندوق‌های مالی که برای پرداخت تسهیلات معرفی می‌شوند با شرایط مورد نیاز و رویکرد تسهیل تولید و اشتغالزایی هم‌خوانی ندارد.
مدیر مجتمع صنعتی پرورش شترمرغ خلیج فارس قشم گفت: به عنوان یک طرح ایجادی قسط نخست وام را دریافت کردیم اما برای پرداخت قسط دوم در حالی پروانه بهره‌برداری از سوی بانک‌ درخواست می‌شود که بر اساس قوانین جهادکشاورزی و دامپزشکی، اخذ آن منوط به تکمیل تاسیسات، تجهیزات، ابنیه و خریداری گله است.

سقزچی خاطرنشان کرد: ایجاد کشتارگاه با مُهر حلال، صادرات محصولات به عمان و امارات و ایفای نقش در بازار جهانی از اهداف این طرح بوده که با حل مشکلات پیش‌رو در دریافت تسهیلات می‌توان به آن دست یافت.

وی افزود: استقرار صنایع تبدیلی، کارگاه‌های صنایع دستی(طراحی بر روی تخم شترمرغ) و ایجاد شبکه توزیع و فروش و فراهم آوردن زمینه اشتغال افزون بر ۴۰ نفر از دیگر ثمرات تسهیل مسیر از سوی مسوولان مربوطه خواهد بود.

منبع:فارس

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما