کدخبر : 167591
پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۹
فاقددیدگاه
پرینت
در جلسه شورای فنی هرمزگان مطرح شد؛

فرصت ۱۴ روزه برای بررسی آخرین وضعیت ورزشگاه خلیج‌فارس

معاون امور هماهنگی عمرانی استانداری هرمزگان فرصت ۱۴ روزه برای بررسی آخرین وضعیت ورزشگاه خلیج‌فارس داد.

به گزارش جنوب پرس ، رضا مدرس صبح پنجشنبه در جلسه شورای فنی هرمزگان که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار شد، گفت: حداکثر ظرف مدت ۱۴ روز گزارشی توسط کارگروهی ویژه در خصوص پروژه ورزشگاه خلیج‌فارس به شورای فنی ارائه خواهد شد.

مدرس بیان داشت: تصمیمات قاطع‌ای در این حوزه در جهت امورات مربوط به نگهداری و ادامه پروژه‌های وزارت ورزش و شرکت توسعه اماکن ورزشی که مطلوب نظر استان نبود گرفته شد.

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان تشریح کرد: حداکثر ظرف مدت ۱۴ روز گزارشی توسط کارگروهی به ریاست مدیرکل دفتر فنی استانداری هرمزگان و متشکل از نهادهای نظارتی از جمله دادستان ارائه خواهد شد

مدری بیان داشت: ما به دنبال این هستیم که یک شرایط ایده‌آل را در ورزشگاه خلیج‌فارس را به وجود بیاوریم و حداکثر ضرورت‌هایی که استان به آن نیاز دارد را رفع کند.

وی ادامه داد: در این حوزه باید یک نقشه‌راه مشخصی برای بهره‌برداری از مجموعه ارائه شود.

وی ادامه داد: ورزشگاه خلیج‌فارس با ۱۸ هزار و ۶۸ نفر گنجایش جزو ۲۰ ورزشگاه و از نظر نورپردازی نیز یکی از ۱۰ ورزشگاه برتر کشور محسوب می‌شود.

به گفته مدرس، این ورزشگاه با صرف هزینه ۲۲ میلیارد تومان در سال ۸۹ با برگزاری بازی دو تیم آلومینیوم هرمزگان و استقلال اهواز و با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد افتتاح شد که متاسفانه هنوز رفع نواقص صورت نگرفته است. ورزشگاه خلیج‌فارس در حال حاضر در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان است.

معاون استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: علاوه بر عدم رفع نواقص، عدم نگهداری مناسب نیز به تدریج باعث ناکارآمد شدن این ورزشگاه می‌شود و بهره‌برداری مفید و مناسبی که مدنظر این مجموعه بوده، رخ نداده است. به دلیل هزینه‌های بالای نگهداری ورزشگاه، اداره کل ورزش و جوانان استان هرمزگان طبق ماده ۸۸ اقدام به تغییر کاربری بخش‌هایی از این مجموعه کرده است.

معاون عمرانی استانداری هرمزگان با بیان اینکه این موارد به هیچ عنوان برای من قابل قبول نیست، تشریح کرد: سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان هرمزگان یک کارگروهی متشکل از نمایندگان و دستگاه های نظارتی را تشکیل داده و تخلفات و موارد بررسی شود.

وی ادامه داد: با همراهی کارشناس راه و شهرسازی به بررسی وجود اراضی مازاد بپردازید و در صورت وجود صورت جلسه کنید، چرا نسبت به زمینی که تا الان استفاده نشده است اقامه دعوا نشده است.

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان با ذکر این نکته که از این به بعد تمام این پروژه در اختیار ماست، عنوان کرد: یک نامه با امضای استاندار به وزیر ورزش و جوانان در خصوص بهره‌برداری نادرست پروژه ارسال کنید و طی ۱۴ روز آینده یک گزارش مفصلی نیز در جلسه شورای فنی در این خصوص ارائه کنید.

مدرس با بیان اینکه چه اتفاقی برای تضامین دریافت شده از پیمانکار افتاده است، بیان داشت: پروژه با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصد تحویل داده شده است و اگر تحویل موقت صورت گرفته چرا رفع نقص نشده است.

وی با بیان اینکه یک جلسه شورای فنی ویژه مختص این پروژه برگزار شود، اذعان کرد: اگر طی دو هفته پس از نامه به وزارت ورزش و جوانان تعیین و تکلیف نشد، نامه‌ای به ریاست جمهوری ارسال خواهد شد.

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان با ذکر اینکه این زمین در اختیار هر کس است باید برنامه داشته باشد گفت: طرح بهره‌برداری اقتصادی پروژه باید مشخص باشد و در صورت نداشتن برنامه درستی مابقی اراضی به اداره کل راه و شهرسازی برگردانده خواهد شد و از محل فروش زمین‌ها این پروژه را به اتمام خواهیم رساند.

مدرس در خصوص پایانه مسافری بندرعباس هم تصریح کرد: نباید اجرای وظایف ذاتی دستگاه اجرایی برعهده استاندار و استانداری نهاده شود و در صورت قصور اجرای وظایف سازمانی و تحمیل بار به استانداری، به سیستم قضایی معرفی می شود.

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان گفت: یکی دیگر از مباحث مطرح شده در این جلسه موضوعات مربوط به سفر استاندار هرمزگان به شهرستان بشاگرد مطرح شد خصوصاً مسائل مربوط به حوزه جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای.

مدرس عنوان کرد: پروژه‌ای به صورت تلفیقی از اجرای یک سد و پل در حوزه یکی از دشت‌های بشاگرد که کلیات آن مورد تصویب اعضای شورای فنی قرار گرفت و مقرر شد که حداکثر طی یک ماه مطالعات شناخت و نقشه‌های اولیه به شورای فنی ارائه شود.

وی اذعان کرد: این پروژه که با تلفیق پروژه‌های آب‌منطقه‌ای و راه و شعرسازی است یک پروژه ویژه محسوب می‌شود.

معاون امور عمرانی استانداری هرمزگان عنوان کرد: حدکثر طی مدت سه ماه آینده نقشه‌های اجرایی آن توسط آب منطقه‌ای با همکاری تمامی دستگاه‌ها خصوصاً سازمان جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی به شورای فنی ارائه خواهد شد.

به گزارش مهروی اظهارداشت: در دشت‌هایی از شهرستان بشاگرد که امکان کشاورزی در آن‌ها وجود دارد یک ضرب‌الاعجل یک ماهه مشخص شد که مطالعات مربوط به روش اجرا، امکان سنجی، اقتصادی بودن و اشتغال انجام شود و نتیجه آن در شورای فنی بعدی استان به نظر همه مردم استان برسد.

اشتراک گذاری:
مطالب مرتبط
دیدگاه شما